Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Na początku lutego rozpoczęły się prace budowlane na ulicy Parcówka w Olkuszu. Gruntowną przebudowę tej drogi w centrum miasta – na mocy porozumienia z Gminą Olkusz – prowadzi inwestor galerii handlowej Quick Park. Droga powinna być gotowa jeszcze tej wiosny.

- Odbyliśmy wiele spotkań z inwestorem, pracując nad udogodnieniami dotyczącymi między innymi rozwiązań komunikacyjnych. Chcieliśmy, aby były one najbardziej optymalne dla mieszkańców. Szczególną uwagę zwracaliśmy na to, aby funkcjonowanie powstającego centrum handlowego nie było uciążliwe dla mieszkańców sąsiadujących nieruchomości – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Parcówka

W poprzednich latach Gmina Olkusz wykonała w części sieć kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie uliczne ulicy Parcówka. Rozpoczęte właśnie prace oznaczają koniec uciążliwości mieszkańców tej ulicy. Gmina Olkusz wyceniała je na ponad 400 tys. zł.

- Jest to duże odciążenie dla naszego budżetu, a jednocześnie realizacja zadania, o którym w Olkuszu mówi się od lat. Bardzo doceniam dbałość inwestora o lokalną społeczność – dodaje włodarz Olkusza.

Parcówka

Ulicę Parcówka połączy z terenem należącym do centrum handlowego oświetlony trakt pieszy. Tym samym minimalizowany jest ewentualny wzrost ruchu samochodowego na tej ulicy, który mogliby powodować potencjalni klienci galerii.

- Liczę na wyrozumiałość mieszkańców, gdyż każde prace budowlane wiążą się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Postaramy się je maksymalnie ograniczyć. Myślę, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się z efektu – podsumowuje Roman Piaśnik.

Inwestorem galerii handlowej Quick Park jest Real2B Development przy współpracy z Gminą Olkusz.