7.05 w niedzielę o godz. 10.00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza miłośników aktywnego wypoczynku do udziału w XIV Rodzinnym Rajdzie po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz marszu Nordic Walking. Pierwszy tegoroczny rajd rozpoczynamy na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” z tygodniowym poślizgiem. Zmiana terminu została wymuszona przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Padające deszcze pogorszyły stan leśnych szlaków i pokonanie trasy mogłoby sprawić trudność mniej zaawansowanym rowerzystom, a zwłaszcza najmłodszym uczestnikom.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni, którzy posiadają sprawny i przepisowo wyposażony rower. Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie, o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz regulamin znajduje się poniżej. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie.

Na stronie www.mosir.olkusz.pl znajduje się nowy formularz zgłoszeń on-line i wszystkie osoby chcące wziąć udział w rajdzie 7 maja prosimy o wcześniejsze zgłoszenia: on-line, lub telefonicznie: 32 649 44 88, 784 647 871, lub sms 784 647 871, lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w rajdzie/marszu w biurze czynnym od godz. 9:00 do godz. 9:50.

Prawie cała trasa rajdu jest już oznakowana, za wyjątkiem odcinka w okolicy Mazańca, gdzie prowadzono ścinkę drzew. Podczas długiego weekendu, każdy może pokonać trasę indywidualnie. Mapa trasy znajduje się na stronie MOSiR.