Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W ostatni weekend maja na olkuskim rynku odbędzie się Święto Srebra Dni Olkusza 2017. Nowa formuła imprezy przewiduje wiele akcentów nawiązujących do historii i tradycji Srebrnego Miasta. W programie przewidziano moc nowych atrakcji, między innymi Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych. Nie może Was zabraknąć!  

Święto srebra

- Już dzisiaj serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy. Przewidzieliśmy wiele niespodzianek dla mieszkańców i naszych gości, którzy wybiorą się do Olkusza na Święto Srebra. Mamy nadzieję, że urozmaicona formuła Dni Olkusza przypadnie do gustu i serce miasta będzie tętnić dobrą energią – zaprasza Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Tegoroczne święto miasta odbędzie się 27 i 28 maja 2017 na olkuskim rynku, ale już w piątek wieczorem mieszkańcy i przyjezdni będą mogli wziąć udział w magicznym i niezwykłym happeningu teatralnym „Srebrna Uliczka” w wykonaniu grupy teatralnej Glutaminianu Sodu. Sobota i niedziela upłyną pod znakiem dobrej zabawy. Kolorowy korowód przejdzie ulicami Olkusza, a jego reprezentanci odbiorą klucze do miasta z rąk burmistrza Romana Piaśnika.

Podczas Święta Srebra w sercu miasta zagrają gwiazdy polskiej estrady: Maryla Rodowicz (niedziela) oraz zespół Bracia (sobota). Dobrze spędzony czas zapewnią również lokalne zespoły muzyczne i artystyczne.

Ulica Krakowska zamieni się w Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych. Na stoiskach będzie można zdobyć ręcznie robioną biżuterię, ozdoby, zabawki i wiele innych. Na smakoszy  dobrego jedzenia czekać będą regionalne przysmaki. W plenerowej mennicy każdy chętny wybije sobie olkuskiego trojaka na szczęście, a w Mobilnym Punkcie Informacji Turystycznej otrzyma bezpłatne materiały promocyjne i pozna ciekawostki związane z Olkuszem. Podczas Święta Srebra będzie można również zwiedzić z przewodnikiem podziemia olkuskiego ratusza (bezpłatne wejściówki do odbioru na stoisku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu podczas Święta Srebra). Na imprezie nie zabraknie oczywiście wesołego miasteczka, stoisk gastronomicznych, pokazu sztucznych ogni i wielu innych atrakcji, o których będziemy informować na plakatach i na stronach internetowych.

Organizatorami Święta Srebra Dni Olkusza 2017 są burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat medialny objęli: Przegląd Olkuski, Olkuszanin.pl, SpottedOlkusz.pl, Poznaj Swój Kraj.

Plakat