W dniu 06.12.2016 r. Olkuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu, prowadzące Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu, zorganizowało
I Integracyjne Spotkanie Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: „Mikołaj wiecznie żywy". Impreza odbyła się w auli olkuskiego Zespołu Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana.

Do udziału zaproszono Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olkusza i Lgoty Wolbromskiej, Środowiskowe Domy Samopomocy z Kolbarku i Wolbromia oraz Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu. Na zaproszenie odpowiedzieli także: Roman  Piaśnik - Burmistrz Miasta i  Gminy Olkusz, reprezentująca Starostwo Powiatowe w Olkuszu Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Promocji - Anna Curyło Rzepka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu - Ewa Barzycka oraz przedstawicielka Stowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser - Marta Michoń. Podopiecznym WTZ Olkusz, oprócz terapeutów, towarzyszyła kierownik – Krystyna Poreda.

Ach jakież to było wydarzenie !!! Krzysztof Korzeniowski – aktor Teatru Zagłębia, wcielił się w rolę szczodrego Świętego Mikołaja. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali upominkami – niespodziankami (moc słodkości i mikołajowa czapeczka dla każdego:), był także czas na radosne pozowanie do zdjęć.......na kolanach Mikołaja:). W programie nie zabrakło konkursów: najsmaczniejszy świąteczny wypiek, najpiękniej wykonaną kopię głowy Mikołaja oraz list, piosenkę lub wiersz adresowane również do naszego gościa z Laponii. Nie było przegranych - wysiłki wszystkich zostały docenione i oczywiście słodko nagrodzone.

Zwieńczeniem była zabawa w rytmie disco w towarzystwie DJ Korzenia, który zrzucił przebranie Mikołaja i ruszył do tańca. Sala wypełniła się radosnym śmiechem, śpiewem, a pomponiki mikołajkowych czapeczek wirowały rytmie skocznej muzyki. W organizacji imprezy pracowników ŚDS w Olkuszu wspierali świetnie zorganizowani uczniowie i uczennice – wolontariusze Zespołu Szkół Nr 3 pod opieką ich nauczyciela, Agaty Wdowik. Wielkie im dzięki za ich zaangażowanie, chęci i inicjatywę!!!

Olkuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu