Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik wygrał plebiscyt na Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski, organizowany przez Gazetę Krakowską oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. W pierwszym etapie plebiscytu włodarz Olkusza, dzięki głosom mieszkańców, pokonał konkurentów z regionu Małopolski Zachodniej. Sukces odniósł również w drugim etapie, zdobywając tym samym tytuł Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski 2016.

- Dziękuję mieszkańcom, którzy w dwóch etapach plebiscytu wyrazili poparcie dla mojej kandydatury. Konkursy tego typu traktuję z przymrużeniem oka, bo prawdziwe poparcie czuję podczas codziennych spotkań z mieszkańcami. Zabawy tego typu są jednak pewną formą uznania mojej pracy jako burmistrza. Ta akceptacja mieszkańców sprawiła mi dużo satysfakcji – komentuje wyniki plebiscytu Roman Piaśnik, Najpopularniejszy Burmistrz Małopolski 2016.

W drugim etapie plebiscytu o tytuł Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski 2016 walczyło 15 najlepszych burmistrzów pierwszego etapu. Ostateczne wyniki zostały opublikowane w czwartek 10 listopada 2016 r.

Roman Piaśnik