15 sierpnia 2016 r. obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego, ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r. Jak co roku, olkuskie uroczystości rozpoczęła Msza św. w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Zgromadzeni na olkuskim rynku złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego oraz uczestniczyli w krótkim koncercie patriotycznym. Miasto i Gminę Olkusz reprezentowali przedstawiciele Rady Miejskiej, z przewodniczącym Janem Kucharzykiem na czele oraz burmistrz Roman Piaśnik, w asyście swojej zastępcy Jolanty Motyczyńskiej oraz sekretarz Miasta i Gminy Olkusz Katarzyny Bożek.

Uroczystości akompaniowała Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta, a wartę przy pomniku J. Piłsudskiego pełnili harcerze oraz Straż Miejska.

Święto Wojska Polskiego