Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Koncert ku pamięci ks. Henryka Januchty, to muzyczno-słowne wspomnienie o budowniczym i pierwszym proboszczu parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu. W lutym w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w pierwszą rocznicę śmierci kapłana, Wspólnota Młodych Serc razem z Chórem Parafialnym i młodzieżą z Gimnazjum Nr 4 przygotowała 2,5-godzinne wspomnienie o swoim Przyjacielu. Liczba miejsc była ograniczona, a chętnych zdecydowanie więcej. Dlatego organizatorzy postarali się o "powtórkę". Początek koncertu w piątek 29 kwietnia o godz. 19.30 w Parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu. Wszystkie zebrane w czasie jego trwania środki zostaną przeznaczone na leczenie 2-letniego Michałka Kalisia.

Plakat promujący koncert

Drodzy Przyjaciele!
Poznajcie naszego Małego Bohatera. Bohatera, który walczy bardzo dzielnie z potworem, który zaatakował jego dwa oczka. To Michałek. Michałek Kaliś. 8 maja skończy dwa latka! Chłopiec i jego rodzice mają marzenia. Cała rodzina Kalisiów i ich „Aniołów” głęboko wierzą w to, że uda im się pokonać siatkówczaka, który zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu malucha.

Koncert ku pamięci ks. Henryka Januchty pn. „Przyjaciele dla Przyjaciela” zobowiązuje. Nasz długoletni mentor często mówił, że: „radością człowieka jest pomoc drugiemu człowiekowi”. Idąc za tymi słowami, w poczuciu przyjacielskiego obowiązku, w piątek 29. kwietnia zagramy i zaśpiewamy nie tylko wspominając naszego Dobrego Pasterza, ale także zagramy dla Michałka.
Razem z olkuskim Stowarzyszeniem Res Sacra Miser prosimy o wsparcie dla dzielnego dwulatka. W trakcie, jak również po koncercie będzie można wesprzeć akcję fundacji „SiePomaga” i dołożyć swoją cegiełkę do wyjazdu Michałka na leczenie u doktora Davida Abramsona w Nowym Jorku.

Liczymy na Was! ...Wy nigdy nie zawodzicie!

Plakat promujący koncert