Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Jak żaba widzi żyrafęW sobotę 20 lutego 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbyło się spotkanie inaugurujące fotograficzny projekt pt. „Inna perspektywa". Do wygłoszenia wykładu, który zapoczątkował cykl różnorodnych zajęć, organizatorzy zaprosili Antoniego Kreisa – artystę fotografika, członka Związku Polskich Artystów Fotografików. Zgłębianie tajników wpływu perspektywy na obraz wzbudziło spore zainteresowanie olkuszan. Spotkania z fotografią w ramach projektu „Inna perspektywa" odbywać się będą w olkuskim MDK przez najbliższe dwa tygodnie.

Jak żaba widzi żyrafę

W trakcie blisko dwugodzinnego spotkania Antoni Kreis podzielił się ze słuchaczami zarówno swoją wiedzą, pasją jak i doświadczeniem. Na przykładach własnych prac tłumaczył niuanse perspektywy oraz otworzył oczy uczestników na zupełnie nowe, niestandardowe myślenie o kompozycji, przestrzeni i kreowaniu rzeczywistości. Artysta przyznał, iż fotograf - będący nie tylko obserwatorem, ale również twórcą - jest w stanie na fotografii pokazać zarówno rzeczy materialne, jak też uczucia i emocje. Najważniejsze, to nie zamykać się na nowe możliwości oraz próbować spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy, chociażby żaby patrzącej na żyrafę.

Jak żaba widzi żyrafę

Kolejne ze spotkań składających się na projekt fotograficzny „Inna perspektywa” odbędzie się w sobotę 27 lutego br. o godz. 16.00 w olkuskim MDK. Na ten dzień organizatorzy przygotowali warsztaty pt. „Fotograficzne ABC”, w trakcie których zaprezentowana zostanie podstawowa wiedza o pracy z aparatem oraz o zasadach robienia zdjęć. W dalszej kolejności, w pierwszą sobotę marca, zorganizowany zostanie plener fotograficzny w Wolbromiu. Zwieńczeniem projektu będzie wystawa prac uczestników pleneru.

Jak żaba widzi żyrafę

Organizatorami cyklu spotkań z fotografią pt. „Inna perspektywa” są pracownicy TRI (Poland) Sp. z o.o. w Wolbromiu. Ponadto w realizację projektu czynnie włączyli się pasjonaci fotografii skupieni w Sekcji Fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Projekt realizowany jest dzięki grantowi z programu „Aktywne TRI” firmy TRI (Poland) Sp. z o.o. w Wolbromiu.

Jak żaba widzi żyrafę

Jak żaba widzi żyrafę