Plakat PTTKPTTK w Olkuszu zaprasza na pokaz slajdów "Niesamowita podróż do Iranu". Poprowadzi go Grzegorz Trzcionkowski - podróżnik z Olkusza. Spotkanie odbędzie się w piątek 26 lutego 2016 roku o godz. 17.00 w olkuskim PTTK, sala kominkowa.
Wstęp wolny.

Grzegorz Trzcionkowski mówi o sobie:

Swoją przygodę z podróżowaniem zacząłem od Ukrainy, do której bardzo chętnie wracam. Następna była samotna wyprawa do Maroka, która utwierdziła mnie w tym, że podróżowanie stanie się częścią mojego życia. Jako kierunek podróży zawsze wybierałem Wschód, więc małymi krokami posuwałem się coraz dalej: Rumunia, Bułgaria, Turcja... Aż w końcu dotarłem do Iranu, w którym zatrzymałem się na dłużej. Urzekła mnie gościnność Irańczyków, niesamowita natura, architektura, zabytki i różnorodność tego kraju, który wciąż mnie fascynuje i zachwyca. Moim celem jest przybliżenie kultury i historii Persji, zwłaszcza tej mało znanej, a związanej z losami ponad 116 tysięcy polskich uchodźców w czasie II Wojny Światowej.