Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Życie plenerowicza nie jest łatwe. Ale powiedzieć, że jest trudne i że stanowi wyzwanie, to też nie będzie cała prawda. Plener to taki artystyczny rollercoaster, swoista jazda bez trzymanki. Nie jeden nie wytrzymał tempa, wielu jednakowoż nie wyobraża sobie życia bez plenerów; bywa zaczynają wybywać wczesną wiosną, by zjechać w domowe pielesze pod koniec złotej polskiej jesieni, albo i później. Jeśli ktoś czuje malarstwo, to – jak to mawiają – nie ma bata: zawsze odróżni, który pejzaż powstał w plenerze, a który został namalowany ze zdjęcia, albo z głowy (aż chce się dodać: czyli z „niczego”). Są oczywiście tacy artyści, którzy plenerów nie potrzebują, a i same plenery są w stanie bez tych artystów funkcjonować, ale jednak będę utrzymywał, że prawdziwy malarz powinien jeździć na plenery.

To już pewne! 1 grudnia pierwsi łyżwiarze znów będą mogli próbować swoich sił na Srebrnej Tafli – lodowisku, którego konstrukcja stanęła już na olkuskim rynku. Co więcej, w pierwszych dniach grudnia na wszystkich amatorów zimowej aktywności na lodzie będą czekały dwie imprezy specjalne z bezpłatnym wstępem: w niedzielę oficjalne otwarcie, a w środę mikołajki. Serdecznie zapraszamy!

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

oraz URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU

ZAPRASZAJĄ

 mieszkańców miasta i gminy Olkusz
 na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji
z funduszy europejskich

Gmina Olkusz realizuje projekt „Rozwój kształcenia przedszkolnego w Gminie Olkusz” w ramach Regionalnego  Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1, Poddziałanie 10.1.2 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Emalia to tylko szkło” - performans site-specific zrealizowany jako praca dla miejsca dedykowana przestrzeni Olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych. To działanie
o charakterze dokumentalno-interwencyjnym, oparte o wspomnienia dawnych pracowników fabryki, mieszkańców Starego i Nowego Placu Fabrycznego (stanowiących swoiste miasto w mieście - przestrzeń mieszkalną dedykowaną pracownikom) oraz absolwentów nieistniejącego już Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Artykuł rozprowadzający do informacji o realizowanych przez Gminę Olkusz projektów koordynowanych przez Biuro ds. Koordynacji Funduszy Unii Europejskiej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Dużym wyróżnieniem dla Srebrnego Miasta jest zdobycie tytułu laureata w konkursie na „Najpiękniejsze miasto 74. Tour de Pologne”. Olkusz znalazł się wśród trójki nominowanych w kategorii miasto premii – obok Siemianowic i Bielska Białej. Przechodni puchar multimedialny trafił do Bielska, jednak samo znalezienie się w ogólnopolskiej czołówce jest dużą nagrodą nie tylko dla organizatorów imprezy w Olkuszu, ale przede wszystkim dla kibiców. Na ręce burmistrza Romana Piaśnika i dyrektora MOSiR-u Dariusza Murawskiego gratulacje przekazał Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych zaprasza na spotkanie informacyjne w Kawiarni Park Cafe, ul. Parkowa 1A w Olkuszu. Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2017 r. w godz. 10:00-13:00.

Projekt „Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych” realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie powstał z myślą wykorzystaniu innowacyjnych, a co ważniejsze oddolnych rozwiązań mających poprawić i zwiększyć skuteczność usług opiekuńczych na rzecz osób zależnych – szczególnie tych świadczonych na poziomie lokalnych społeczności. Projekt wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

23 pary, dziesiątki lat przeżytych razem, miliony wspólnych wspomnień. Do niecodziennego spotkania doszło 9 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Burmistrz Roman Piaśnik zaprosił do magistratu pary, które w 2017 roku obchodziły rocznicę 60 i 70 lat pożycia małżeńskiego.

Rada i Zarząd Powiatu w Olkuszu zapraszają 11 listopada na uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
W imieniu Hufca ZHP w Olkuszu zapraszamy również wszystkich chętnych na grę miejską "Uczcijmy Niepodległą", która odbędzie się w godzinach 11.45 - 13.00 na Olkuski Rynku. Wstęp wolny. Zachęcamy do wzięcia komórki z dostępem do Internetu.

15 listopada 2017 roku miało miejsce uroczyste przekazanie nowego wyposażenia jednostkom ochotniczej straży pożarnej z terenu gminy Olkusz. Strażacy z Kosmolowa i Żurady otrzymali pompy szlamowe, ochotnicy z Zawady i Zedermana po dwa zestawy ubrań ochronnych, natomiast do Braciejówki powędrował zestaw ratowniczy PSP R-1 z szyną Kramera i deską ortopedyczną. Projekt zyskał dofinansowanie w ramach programu pomocy finansowej dla gmin na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP z terenu Województwa Małopolskiego.

Prawie pięćdziesiąt osób wzięło udział w spacerze historycznym „Śladami Niepodległości”, jaki odbył się w niedzielę 12 listopada z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorami spaceru był Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”.

Osoby młode, mające ciekawe pomysły lub spostrzeżenia dotyczące swojego miasta, niewymagające złożenia oficjalnego wniosku, potrzebują dosłownie kilku minut na to, by podzielić się nimi z magistratem – wystarczy bowiem napisać maila. Inaczej jest z seniorami, którym często bariera technologiczna uniemożliwia przekazywanie opinii. Właśnie z myślą o nich w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów została zamontowana skrzynka uwag i opinii. Będzie ona pośredniczyła w kontakcie między osobami starszymi a Gminną Radą Seniorów i magistratem.

Podkategorie