Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o przedwczesnej śmierci

śp. Wojciecha Wadasa

radnego III, IV, V i VII kadencji Rady Miejskiej w Olkuszu,
wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu w latach 1998-1999,
oddanego społecznika
i wspaniałego przyjaciela.

Rodzinie i bliskim składamy szczere wyrazy współczucia

 

Przewodniczący

Rady Miejskiej

Jan Kucharzyk

Burmistrz

Miasta i Gminy Olkusz

Roman Piaśnik

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 29 maja o godzinie 14:00 w Olkuszu.

 ŚP. WOJCIECH WADAS

Dzień Strażaka, zorganizowany przez Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, jak co roku był okazją do złożenia życzeń i gratulacji za otrzymane awanse na wyższe stopnie i odznaczenia.

SZKOLENIA US OLKUSZ UL. BUDOWLANYCH 2 01.06.2017 r. - 02.06.2017 r.

Podczas tegorocznego Święta Srebra-Dni Olkusza 2017 będzie okazja do zwiedzenia podziemi olkuskiego ratusza. W sobotę i niedzielę 27 oraz 28 maja od 10:00 do 17:00 przewodnicy oprowadzą po obiekcie i podzielą się z uczestnikami zwiedzania interesującą historią tego obiektu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szkolenia US Olkusz, ul. Budowlanych 2, w terminie 22.05.2017-26.05.2017

Dwa projekty z Gminy Olkusz rywalizują w konkursie „To dla mnie ważne” Fundacji Aviva, w którym do wygrania jest grant na wsparcie rozwoju dzieci. Przedszkole Nr 7 w Olkuszu walczy o dofinansowanie w wysokości 33 tys. zł na utworzenie sali doświadczania świata, natomiast Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu wespół z Szkołą Podstawową w Zedermanie i Stowarzyszeniem Res Sacra Miser starają się o 50 tys. na realizację zajęć z programowania. Szanse na powodzenie olkuskich inicjatyw są duże, bowiem każdy może pomóc, oddając swój głos na stronie http://todlamniewazne.pl/szukaj.html?name=&by=&city=olkusz

26 maja 2017 r. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na Dzień Matki w kinie Zbyszek. Tego dnia wyświetlimy film pt. „Chata” w reżyserii Stuarta Hazeldine’a. Będzie też akcja „Happy seats”.

Kwietniowe obchody Dnia Ziemi w MDK były okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „W kierunku natury... nasze lasy”, zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMiG w Olkuszu, przy wsparciu Nadleśnictwa Olkusz oraz firmy ALBA. Laureatom, wyróżnionym, a także wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu nagrody wręczył naczelnik wydziału Łukasz Rychlewski. On też, wraz z Kingą Grelą i Wiolettą Sarotą-Stach oceniali 25 prac złożonych na ten konkurs.

 

Kwietniowe obchody Dnia Ziemi w MDK były okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „W kierunku natury... nasze lasy”, zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMiG w Olkuszu, przy wsparciu Nadleśnictwa Olkusz oraz firmy ALBA. Laureatom, wyróżnionym, a także wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu nagrody wręczył naczelnik wydziału Łukasz Rychlewski. On też, wraz z Kingą Grelą i Wiolettą Sarotą-Stach oceniali 25 prac złożonych na ten konkurs. Prezentujemy galerię prac.

 

A oto decyzja jury:
I nagroda: Karolina Pasek – Gimnazjum nr 2, opiekun Ewa Gutkowska – Żak i Arkadiusz Królewicz,
I nagroda: Patrycja Stach – Szkoła Podstawowa w Zedermanie, opiekun Julita Myszor,
II nagroda: Amelia Lewowska – SP w Żuradzie, opiekun Mariola Zbieg i Rafał Natkaniec,
II nagroda: Barbara Piasny – SP nr 1, opiekun Małgorzata Wróbel,
III nagroda: Alicja Białaś – SP nr 6, opiekun Renata Guzik,
wyróżnienia:
Małgorzata Gęgotek – SP nr 4, opiekun Katarzyna Michalska,
Emilia Filo – SP nr 1, opiekun Małgorzata Wróbel,
Jan Grzanka – SP nr 2, opiekun Urszula Baran i Anna Brzezińska.

Laureaci konkursu UMiG

 

Prezentujemy galerię prac:

Nasze lasy

Nasze lasy

Nasze lasy

Nasze lasy

Nasze lasy

Nasze lasy

Nasze lasy

Olkusz ugości uczestników Bike Atelier MTB Maratonu – 25.06.2017 r. Silver Park, ul. Głowackiego

- Zdjęcia, które oglądamy na tej wystawie zrobione zostały nie po to aby zaskoczyć niecodziennym efektem, ale po to aby przekonać widza do oglądania dobrze znanych sobie miejsc nieco innym wzrokiem – tak najnowsze prace Adama Sowuli skomentował Antoni Kreis, wiceprezes Okręgu Śląskiego ZPAF.

W bieżącym roku Samorząd Województwa Małopolskiego realizuje drugą edycję Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Doświadczenia pokazują, że inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zaś wykonane w ramach BO zadania dobrze służą Małopolanom.

- Chcemy uhonorować osoby zaangażowane w życie swoich społeczności, przyczyniające się do ich rozwoju – mówił o plebiscycie Osobowość Roku redaktor naczelny Gazety Krakowskiej Wojciech Harpula. W powiecie olkuskim tytuł ten otrzymali burmistrz Olkusza Roman Piaśnik, dyrektor GSW BWA w Olkuszu Stanisław Stach, filantrop Andrzej Maksymowicz oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu Krzysztof Grzesik. W ubiegłym tygodniu Osobowości Roku spotkały się, by podyskutować o wyzwaniach stojących przed powiatem.

Klub Sportowy AZS AWF Katowice zaprasza 3 czerwca 2017 roku na rekreacyjny przejazd rowerowy na trasie Katowice-Kraków. Tegoroczna edycja objęta została honorowym patronatem przez:

-Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego -Marcin Krupa Prezydent Miasta Katowice oraz wsparta poprzez Partnerstwo Miasta Krakowa.

Ogromną niespodzianką dla Olkusza była poniedziałkowa oficjalna prezentacja trasy 74. Tour de Pologne na torze kolarskim w Pruszkowie. W Srebrnym Grodzie zostanie zlokalizowana nie tylko premia lotna, jak to początkowo planowano, ale również premia górska.

Podkategorie