Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Szanowni Państwo!

Centrum Medyczne Maszachaba realizuje wspólnie z Centrum Medycznym Skopia oraz Stowarzyszeniem Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka" Krzeszowice projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich:
„Kształtowanie  świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 25 - 59 lat w  zakresie  profilaktyki  raka szyjki macicy w latach 2019-2020" w ramach Regionalnego  Programu Operacyjnego  Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu uczestnictwa osób w wieku aktywności  zawodowej  w programach zdrowotnych.

Do uczestnictwa zapraszamy Panie  w wieku 25-59 lat ( ur.1994-1960 ):
- mieszkanki Małopolski
- uprawnione uczestniczki Programu profilaktyki raka szyjki macicy NFZ, które nie wykonywały cytologii w ciągu ostatnich 36 miesięcy

Informacja o programie „Działaj Lokalnie” dot. wsparcia na realizację różnorodnych projektów obywatelskich z terenów wiejskich i małych miast

W niedzielę 11 sierpnia w Zimnodole odbywały się uroczystości jubileuszowe 720-lecia Zimnodołu oraz 90-lecia powstania OSP.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców, organizacje społeczne i kombatanckie na uroczystość obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz zlot militarny, które odbędą się na olkuskim rynku w dniu 1 września 2019 r.

Wśród tysięcy polskich żołnierzy, którzy wnieśli bezpośredni wkład w zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 roku nie zabrakło mieszkańców ziemi olkuskiej.

Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzone na dzień 13 października 2019r.

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej będzie miał swoją odsłonę również w naszej olkuskiej Bibliotece. Już 21 sierpnia o godzinie 10.00 odbędzie się inauguracja wystawy ilustracji Quentin Gréban do książki „Mama” oraz warsztaty plastyczne na podstawie tej książki. Polecamy wszystkie festiwalowe wydarzenia! I oczywiście zapraszamy do Biblioteki.

OGŁOSZENIE

o naborze przedstawicieli mieszkańców do Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego

Zapraszamy w sobotę 24 sierpnia na spacer historyczny „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” organizowany w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Okres wakacyjny to zwykle najlepszy czas na przystąpienie do większych domowych remontów lub porządków. Nie inaczej jest w olkuskim Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie w ostatnich tygodniach nastały zauważalne zmiany.

1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00, cała Polska zatrzymała się, by symbolicznie okazać pamięć o Powstaniu Warszawskim, którego 75. rocznicę obchodziliśmy w tym roku. Olkuszanie zgromadzili się na Starym Cmentarzu, by solidarnie oddać cześć bohaterom walki o wolną Polskę.