Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Dzisiaj obchodzimy 10. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, do jakiej doszło 10 kwietnia 2010 roku.

Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku 90 lat zmarła Pani Bożena Szczygieł – Gruszyńska, osoba niezwykle zasłużona dla Olkusza.

Po zakupie respiratora i dofinansowaniu zakupu środków ochrony osobistej dla olkuskiego szpitala oraz odkażaniu przystanków, jako miejsc gromadzenia się większych skupisk ludzi, przyszedł czas na kolejną inicjatywę burmistrza Romana Piaśnika, mającą na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Po świętach wielkanocnych do każdego domu i mieszkania na terenie Miasta i Gminy Olkusz zostaną dostarczone maseczki wielorazowego użytku.

Rozliczając deklaracje podatkowe warto pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP).

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego Koronawirusem

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

postanowił przesunąć termin ostatecznego rozstrzygnięcia

Konkursu "ECO-nomiczny dom" do dnia 15.05.2020 r.

(oględziny zgłoszonych budynków odbędą się do dnia 30.04.2020 roku).

 W załączeniu Regulamin konkursu z naniesionymi zmianami.

 

REGULAMIN KONKURSU

Szanowni Państwo. Gorąco apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych przez rząd nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się. Jak Państwo zapewne wiecie, obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi

Wyjątkowo ciepła zima sprawiła, że szybko posuwają się prace na zamku w Rabsztynie. Inwestycja jest realizowana przez władze Olkusza w ramach projektu „Zagospodarowanie ruin zamku w Rabsztynie w Gminie Olkusz - stworzenie nowego produktu turystycznego”.

Najstarszy wizerunek herbu miasta znamy z pieczęci, jaka została przystawiona na dokumencie z 1386 roku, w którym mieszczanie olkuscy składają hołd królowi Władysławowi Jagielle.

Burmistrz partnerskiego, włoskiego miasta Pontenure pani Manola Gruppi podziękowała olkuszanom za pomoc udzielaną mieszkańcom Pontenure, w tych trudnych dla nich momentach oraz złożyła życzenia wielkanocne

Zarząd Województwa Małopolskiego jednogłośnie przyjął projekt Programu ochrony powietrza dla Małopolski. Projekt będzie poddany szerokim konsultacjom społecznym, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, konsultacje odbędą się wyłącznie za pośrednictwem Internetu i poczty tradycyjnej.

Rozliczając deklaracje podatkowe warto pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP).

Teraz w obliczu pandemii, nie wychodząc z domu możemy pomóc sobie i swoim bliskim. Ale nie wychodząc z domu możemy też pomóc innym, tym, którzy już teraz potrzebują pomocy.

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik apeluje o pozostawanie w domach.

Poniżej prezentowane będą aktualne informacje, dotyczące podejmowanych działań, mających na celu zahamowanie rozwoju epidemii koronawirusa oraz niezbędne dane kontaktowe.

1. Telefoniczna Informacja Pacjenta – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590

Więcej informacji: http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7163