Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Jak co roku w Komendzie Olkuskiej Policji odbyła się uroczystość związana ze Świętem Policjantów. Dzień 26 lipca 2017 r. był okazją do złożenia policjantom wyrazów wdzięczności za pełnioną służbę oraz gratulacji za skuteczność oraz zaangażowanie w pracę.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej  zapraszają na obchody 77. rocznicy KRWAWEJ ŚRODY w dniu 31 lipca 2017 r. o godz. 11:00 na Rynku w Olkuszu.

Krwawa Środa

Na olkuskiej mapie sieci czujników jakości powietrza Airly pojawiają się nowe punkty. Dobiega końca montaż i konfiguracja siedmiu sensorów, które w czasie rzeczywistym będą informowały o stężeniu pyłów PM2,5, PM10, temperaturze, ciśnieniu atmosferycznym oraz wilgotności powietrza. W planach jest rozwój sieci o sołectwa, tak aby możliwe stało się zbieranie odczytów z całej gminy.

Gmina Olkusz sięga po fundusze z zewnątrz. Dotyczy to nie tylko dużych projektów, takich jak rewitalizacja kwartału królewskiego z budynkiem dawnego starostwa na olkuskim rynku, ale także mniejszych inicjatyw - zarówno dla dzieci jak i dla całych miejscowości.

GSW BWA w Olkuszu zaprasza 26.07.2017  godzinie 19.00  na koncert pianisty Michaela Dornera. Wstęp wolny

Po raz drugi olkuski Miejski Ośrodek Kultury i działający w nim Klub Literacki zorganizowali na zamku w Rabsztynie Noc Poetów. Tym razem, czyli w sobotę 15 lipca 2017 r., wiersze czytane przez autorów wzbogacone zostały koncertem poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Bractwo Wiecznego Natchnienia. Ponad stu miłośników liryki słuchało recytacji i ballad w scenerii do wydarzeń takich wymarzonej – na tle zamkowych ruin, pod rozgwieżdżonym niebem, z nastrojowymi efektami snopów świateł wydobywających poetów z mroku.

Nie tylko turniejom rycerskim służy malownicza sceneria podolkuskiej warowni. W czerwcu ubiegłego roku po raz pierwszy czytali tam swoje wiersze olkuscy poeci. Tworzony przez liryczne strofy klimat wzmacnianym był przez rozgwieżdżone niebo, nastrojową muzykę, a także snopy różnobarwnych świateł wydobywające autorów z ciemności. Jakże nie ponawiać okazji do takich wrażeń? II Noc Poetów odbędzie się w sobotę 15 lipca 2017 r. o godz. 21.00, rzecz jasna na wzgórzu zamkowym w Rabsztynie. Tym razem oprócz wierszy czytanych będzie też koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Bractwo wiecznego natchnienia. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Srebrne Miasto przygotowuje się do przywitania najlepszych kolarzy. 1 sierpnia podczas IV  etapu wyścigu Tour de Pologne zmierzą się oni na trasie z Zawiercia do Zabrza. W Olkuszu będą parę minut przed godziną 14:00, jednak kibice zaproszeni są do wspólnej zabawy już od godziny 11:00. W tym roku w Srebrnym Grodzie odbędą się dwie premie specjalne: górska zlokalizowana na podjeździe na ulicy 29 Listopada oraz lotna odbywająca się na płycie rynku.

Podejrzana dezinformacja radnych PiS
Gdy obejmowałem urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz liczyłem się z tym, że lokalni politycy będą próbowali wywierać na mnie presję oraz używać wszelkich dostępnych środków, by mnie zdyskredytować.

Gmina Olkusz wystąpiła z wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie o dofinansowanie wyjazdu uczniów szkół podstawowych na tzw. „zielone szkoły”. 

Jeśli ktoś chce zwiedzić podziemia olkuskiego ratusza na rynku i poznać ciekawostki o jego historii, powinien zainteresować się akcją "Podziemne piątki" organizowaną przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Do końca wakacji, w każdy piątek, czyli w dniach 21 i 28 lipca oraz 4, 11, 18 i 25 sierpnia 2017 r. będzie można zwiedzać bezpłatnie z przewodnikiem podziemia olkuskiego ratusza. Zbiórka o godz. 16.00 przed Punktem Informacji Turystycznej w Olkuszu, ul. Floriańska 8. Po podziemiach ratusza będą oprowadzać pracownicy olkuskiego magistratu. Ilość miejsc ograniczona.

5 lipca 2017 roku w Rabsztynie rozpoczęły się pięciodniowe Międzynarodowe Zawody w Biegu na Orientację, które zakończą się 9 lipca na Pustyni Błędowskiej. W przedsięwzięciu biorą udział osoby z 20 państw: Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Nowej Kaledonii, Polski, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii.

Podkategorie