Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

17 października uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie mieli okazję poznać niezwykłego człowieka. Na spotkanie z młodzieżą przybył mjr Aleksander Tarnawski „Upłaz”. 98-letni major Tarnawski jest ostatnim żyjącym spośród trzystu szesnastu cichociemnych, elitarnych polskich żołnierzy z czasów II wojny światowej.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje o zmianie organizacji ruchu w dniach od 31.10.2019 r. do 3.11.2019 r., mającej na celu upłynnienie ruchu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

Od czwartku 31 października od godziny 12:00 do niedzieli 3 listopada do godziny 24:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na wjeździe z Drogi Krajowej 94 do cmentarza oraz na ulicach osiedla Piaski, dolotowych do cmentarza. Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ul. Kruszcowej w kierunku ul. Ołowianej oraz ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Budowlanych.

Szczegółowa mapa przedstawiająca zmianę organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych dostępna jest poniżej.

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” przygotowuje dodatkowe linie zapewniające transport w tym okresie.

 

Pobierz: Projekt organizacji ruchu

Jak przed wiekami, tak i teraz na ulicach Olkusza można spotkać postacie gwarków, czyli olkuskich górników. Wykonane z brązu i pokryte patyną figury, to część projektu „Srebrny szlak gwarków olkuskich” realizowanego przez olkuski magistrat.

12 października w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Harmonia Sacra"

Takie jubileusze szczególnie lubimy. W tym roku 30-lecie swojego istnienia obchodzi Szkoła Podstawowa Nr 9 im. ppłk. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu. Uroczyste obchody zostały zorganizowane 9 października. Udział w nich wzięli znakomici goście, w tym przedstawiciele władz miejskich, parlamentarnych, a także służby mundurowe, absolwenci i emerytowani pracownicy szkoły.

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pozwalają im je rozwinąć” – ta piękna sentencja Janusza Korczaka towarzyszyła olkuskim obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Odbyły się one w Szkole Podstawowej Nr 1 w Olkuszu, gromadząc licznych gości: władze samorządowe, dyrektorów szkół, nauczycieli – również emerytowanych, dzieci i młodzież oraz sympatyków szkoły. Nie zabrakło życzeń oraz okolicznościowych nagród.

12 października rozpoczęły się jubileuszowe, XX Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła. Patronat honorowy sprawowali: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

XX Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej już w najbliższy weekend.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to dobra okazja, aby odwiedzić groby zasłużonych olkuszan i dowiedzieć się więcej o ich niezwykłej historii i dokonaniach. Dlatego zapraszamy na dwa spacery historyczne po olkuskich nekropoliach organizowane w ramach cyklu „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XIX edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność  wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.

System SOW jest obecnie wdrażany na bardzo szeroką skalę w jednostkach samorządu powiatowego nie tylko na terenie województwa małopolskiego, a także w całej Polsce. W Małopolsce do Systemu Obsługi Wsparcia przystąpiły już wszystkie 22 powiaty.

Skorzystaj z pomocy PFRON i zapewnij niepełnosprawnemu mieszkańcowi godne warunki do życia!

Jesteś zarządcą w wielorodzinnym budynku mieszkalnym wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni mieszkaniowej, towarzystwa budownictwa społecznego, gminy?

Pierwszego października w Katowicach odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu Kryształy PR-u. Prestiżowe wyróżnienie w kategorii w kategorii Najlepszy film promocyjny otrzymała Gmina Olkusz. Jury doceniło film „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście”, prezentujący najpiękniejsze zakątki naszego regionu.