Po zakupie respiratora i dofinansowaniu zakupu środków ochrony osobistej dla olkuskiego szpitala oraz odkażaniu przystanków, jako miejsc gromadzenia się większych skupisk ludzi, przyszedł czas na kolejną inicjatywę burmistrza Romana Piaśnika, mającą na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Po świętach wielkanocnych do każdego domu i mieszkania na terenie Miasta i Gminy Olkusz zostaną dostarczone maseczki wielorazowego użytku.

- Jest to nasza kolejna inicjatywa w walce z pandemią. W tym krótkim czasie od wprowadzenia stanu epidemii uruchomiliśmy już ponad 300 tysięcy złotych na działania chroniące zdrowie i życie naszych Mieszkańców. Tam, gdzie się da – oszczędzamy, przesuwając środki tam, gdzie są one dziś najbardziej potrzebne. Mieszkańcy otrzymają bezpłatne maseczki, ale apeluję – pozostańmy w domach. To jest najskuteczniejszy sposób przeciwdziałania zagrożeniu koronawirusem – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Maseczki dla Mieszkańców

Dystrybucja maseczek do każdego domu rozpocznie się po świętach wielkanocnych. Zdecydowana większość maseczek, o wartości blisko 200 tysięcy złotych, została już zamówiona na koszt Gminy Olkusz.

Dodatkowo, na wniosek burmistrza, szycia bawełnianych maseczek podjęli się pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Maseczki dla Mieszkańców

- Mobilizujemy wszystkie siły do walki z wirusem. Dziękuję wszystkim, którzy tak chętnie odpowiadają na nasze inicjatywy, oferując pomoc w ich realizacji. Jako społeczeństwo, w obliczu kryzysu, pokazujemy niezwykłą solidarność i odpowiedzialność. Wspólnie ze sztabem kryzysowym na bieżąco obserwuję rozwój wypadków, dlatego – jeżeli będzie taka potrzeba – będziemy podejmować kolejne działania – podsumowuje Roman Piaśnik.