11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Olkuszanie dla Niepodległej”.

Koncert, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta w Olkuszu, patronatem objął Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Wejście do MOK-u witało biało-czerwonym oświetleniem. Wszyscy goście otrzymali biało-czerwone kokardy narodowe.

Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta odegrała hymn Polski. Zebranych serdecznie powitała Dyrektor MOK Małgorzata Żurek.

Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęła się wręczeniem nagród laureatom III Konkursu Piosenek i Pieśni Patriotycznych „Olkuszanie dla Niepodległej”. Protokół jury odczytał Kierownik Działu Artystycznego Michał Mączka.

Laureaci otrzymali gratulacje i dyplomy z rąk burmistrza Romana Piaśnika. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy mini-koncertu.

Wspaniały koncert dała nasza niezrównana stulatka, Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Drygały; jako wokalista śpiewał Karol Drygała.

Kapelmistrz, wciąż w doskonałej formie, nie tylko dyrygował we właściwym sobie, eleganckim stylu, ale wręcz tańczył na scenie.

Sowite oklaski nagrodziły znakomity występ.

Równie duży aplauz zyskało przepiękne wykonanie poloneza w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej.

Po tak pięknym wieczorze goście opuszczali mury Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu w nastroju podniosłym i radosnym.

Tekst i zdjęcia - MOK w Olkuszu