Wiadomo już, kto będzie obsługiwał kursy publicznych autobusów w gminach Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze, organizowanych przez Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Najkorzystniejszą ofertę na świadczenie usług w tym zakresie wygrało Konsorcjum Autobusowe składające się z trzech firm, którego liderem jest Transgór SA z Mysłowic. Złożyło ono najkorzystniejszą ofertę, która została oceniona na maksymalną ilość punktów.

- Jesteśmy na ostatniej prostej na drodze do nowoczesnego transportu zbiorowego w czterech gminach obsługiwanych przez Związek. Już niebawem pasażerowie będą korzystali z komfortowych autobusów, które dzięki swojej wysokiej klasie będą konkurencyjne z innymi środkami transportu – komentuje Tadeusz Chwast, przewodniczący ZKG KM w Olkuszu.

Dzięki podpisanemu z konsorcjum kontraktowi, przez najbliższych 10 lat za świadczenie usług na rzecz związku odpowiadać będą firmy z wieloletnim doświadczeniem w transporcie zbiorowym – Transgór SA, PKS Południe sp. z o.o. oraz LZ Apolinary Lazar, Marcin Lazar Sp. Jawna. Wykorzystane do tego będą 23 nowe autobusy zakupione w ramach programu „Obniżenie emisyjności Gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno, Klucze poprzez wykorzystanie niskoemisyjnego transportu miejskiego i organizację zbiorowego transportu publicznego”, 11 autobusów konsorcjum oraz 6 pojazdów rezerwowych. Warto zwrócić uwagę, że rok produkcji pojazdów oferenta nie będzie niższy niż 2019 rok. Wartość umowy obowiązującej przez najbliższą dekadę wyniesie ponad 130 mln zł.

- Dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie byli zadowoleni z naszych usług i chętnie korzystali z autobusów. To dla nas duże wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, ale jestem przekonany, że dzięki 25-letniemu doświadczeniu i nowoczesnemu podejściu do wyzwań, jakie stawia współczesna komunikacja, wywiążemy się z naszych obowiązków względem pasażerów – mówi Zbigniew Gruszka prezes zarządu firmy Transgór SA.

Już niebawem na ulicach Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Klucz pojawią się nowe autobusy zakupione przez Związek za 28 mln zł, z czego około 19,4 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych. – Naszą ambicją było stworzenie w naszym rejonie transportu publicznego najwyższej klasy. Niezmiernie się cieszę, że marzenie o nowoczesnych autobusach się spełnia na naszych oczach – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.