Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Baner lodowisko

Moc atrakcji towarzyszyła uczestnikom wielkiego otwarcia olkuskiego lodowiska, które odbyło się w niedzielę 2 grudnia. Amatorów lodowych szaleństw pokazem łyżwiarstwa figurowego w zachwyt wprowadziła grupa Walley Ice, najmłodszych olkuszan na lodzie odwiedził św. Mikołaj, a wszystkich do jeszcze lepszej zabawy rozgrzewał DJ.

Otwarcie lodowiska

- Lodowisko w sercu miasta, świąteczna iluminacja i choinka sprawiają, że atmosfera przed świętami w naszym mieście jest każdego roku naprawdę wyjątkowa. Najważniejszą jej częścią są jednak ludzie – olkuszanie i przyjezdni goście. Chciałbym, abyście tak jak w poprzednich latach, spędzali razem czas właśnie w tym miejscu i dobrze się przy tym bawili. Cieszcie się tymi pięknymi chwilami! – zachęcał do korzystania z lodowiska Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Otwarcie lodowiska

Otwarcie lodowiska

Oficjalne otwarcie Srebrnej Tafli zaplanowano na 2 grudnia, choć pierwsi łyżwiarze na lodowisku zjawili się już dzień wcześniej. Bezpłatny wstęp zachęcał do próbowania swoich sił, a zorganizowane atrakcje dodatkowo urozmaiciły rozpoczęcie sezonu na lodowisku, które odwiedził nawet św. Mikołaj. Nie była to jego ostatnia wizyta, gdyż ponownie w Olkuszu założy łyżwy w czwartek 6 grudnia. Wstęp ponownie będzie bezpłatny.

Otwarcie lodowiska

Otwarcie lodowiska

Otwarcie lodowiska

Najmłodszych olkuszan rozpieszczał nie tylko św. Mikołaj. Oprócz niezwykle efektownego pokazu jazdy na łyżwach grupa Walley Ice przygotowała animacje, które nie tylko były świetną zabawą, ale również okazją do poprawienia swoich umiejętności jazdy po lodzie.

Korzystanie z lodowiska wiąże się z następującymi opłatami:

 • dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście
 • dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia poza zajęciami szkolnymi - 7,00 zł brutto/wejście
 • dla emerytów, rencistów - 6,00 zł brutto/ wejście
 • dla dzieci i młodzieży szkolnej Miasta i Gminy Olkusz w czasie ferii zimowych w godzinach 9:00 –14:00 - 5,00 zł brutto/ wejście
 • bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście
 • bilet na Kartę Dużej Rodziny – 4,00 zł brutto/ wejście
 • karnet: 20 wejść normalny: 65,00 zł brutto, ulgowy: 40,00 zł brutto
 • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko - 7,00 zł brutto
 • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto
 • ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) - 10,00 zł brutto
 • wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach - bez opłat

Zupełnie za darmo z lodowiska mogą korzystać uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych. W czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach. Na Srebrnej Tafli planowana jest także organizacja m.in. sylwestra.

Otwarcie lodowiska

Otwarcie lodowiska

Otwarcie lodowiska

 

Więcej zdjęć z otwarcia lodowiska znajduje się na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=1193438357478670