Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

4 listopada 2018 roku odbyła się druga tura wyborów na burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Największe zaufanie wyborców uzyskał - ponownie ubiegający się o ten urząd - Roman Piaśnik, który uzyskał 11 731 głosów. Jego konkurent - Łukasz Kmita - zdobył 8 519 głosów.

 

Wyniki wyborów PKW

Źródło: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/121205#results_vote_elect_mayor_round_2

 

Komentarz Burmistrza Romana Piaśnika:

 

"Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz,

Drodzy Przyjaciele!

 

Z całego serca dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie Państwo podczas tegorocznych wyborów samorządowych. Jestem wdzięczny za każdy z 11731 głosów oddanych na moją kandydaturę w II turze głosowania, które dały mi mocne upoważnienie do tego, aby w dalszym ciągu uczciwie i solidnie pracować na rzecz mojego rodzinnego miasta. Jest to dla mnie wielki honor, dlatego dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanych we mnie nadziei.

To Państwo - Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz - są dla mnie największą motywacją do pracy i tylko dzięki Państwa aprobacie moja służba ma sens. Serdecznie dziękuję za to, że znaleźli Państwo czas, aby zapoznać się z moim programem na kolejnych 5 lat i wziąć udział w głosowaniu.

Nowo wybranym radnym Rady Miejskiej oraz radnym Rady Powiatu gratuluję uzyskanego poparcia. Chciałbym być burmistrzem wszystkich Mieszkańców, dlatego już teraz deklaruję chęć wspólnej budowy naszej Małej Ojczyzny.  Wierzę, że nas wszystkich łączy Olkusz.

Jestem wdzięczny za okazane mi słowa wsparcia. Mogłem na Państwa liczyć w sukcesach i chwilach trudnych. Chcę Państwa zapewnić, że - tak jak dotychczas - pozostanę do Państwa dyspozycji zawsze, kiedy będą mnie Państwo potrzebowali.

 

Z wyrazami wdzięczności i szacunku

Roman Piaśnik"