Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

OGŁOSZENIE

Nabór do Dziennego Domu „Senior+” w Olkuszu

 

Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje, że Ośrodek Pomocy Społecznej, we współpracy z Caritas Diecezji Sosnowieckiej, prowadzi nabór uczestników do Dziennego Domu „Senior+” w Olkuszu przy ul. Żuradzkiej 16.

Propozycja skierowana jest do:

  • Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz;
  • Osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+;
  • Osób, które ze względu na wiek, niepełnosprawność, wymagają wsparcia w codziennym życiu.

Rozpoczęcie działalności Domu nastąpi w listopadzie 2018 roku. Dzienny Dom „Senior+” zapewni możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego dla 30 mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz w wieku 60+ od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Uczestnicy spotkań będą mogli spędzić czas w przyjaznym towarzystwie oraz spokojnych warunkach umożliwiających relaks, rozwój oraz wsparcie. Zapewniony będzie m.in. gorący posiłek, aktywizacja ruchowa i fizjoterapia. Działania skierowane będą również na ćwiczenia usprawniające umysł, pamięć i sprawność manualną. Udział w spotkaniach integracyjnych i międzypokoleniowych, zajęcia artystyczne i kulinarne umilą czas pobytu w Dziennym Domu „Senior+”.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb uczestników.

Pobyt w Dziennym Domu „Senior+” jest odpłatny.

Zgłoszenia do dnia 19 października 2018 roku przyjmowane są w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu przy Al. 1000-lecia 15c  w pokoju nr 19:

W poniedziałek w godzinach od 7:00 do 17:00;

Od wtorku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.