Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Stęsknionych za wodnymi atrakcjami z pewnością ucieszy fakt, że wraz z pierwszymi dniami wakacji będą mogli korzystać z olkuskiego Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra”. Zanim sezon kąpielowy mógł się w pełni rozpocząć, na terenie kompleksu przeprowadzono liczne prace, dzięki którym pływanie w Olkuszu będzie jeszcze bardziej przyjemne. Posiadacze kart Multisport z pewnością docenią informację, że od teraz będzie ona honorowana także na tym obiekcie.

- Teren kompleksu Czarna Góra jest miejscem, do którego chętnie, całymi rodzinami, przybywają mieszkańcy i goście Srebrnego Miasta. To właśnie dla nich poprawiamy jakość infrastruktury oraz podnosimy jakość dostępnych usług – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – Należy pamiętać, że duża część dzieci i młodzieży spędza większość wakacji w mieście, dlatego staramy się, aby oferta wakacyjna była jak najlepsza. Jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu przez młodzież latem jest właśnie basen – dodaje włodarz Srebrnego Miasta.

Okres wiosenny czas, kiedy na olkuskim basenie trwają prace konserwacyjne oraz modernizacyjne. W tym roku dotyczyły one przede wszystkim wdrożenia Systemu DSF, który służy poprawie jakości wody pod kątem zanieczyszczeń i bakterii. Ponadto wykonano nową instalację dozowania środków dezynfekujących wodę basenową wraz z wymianą na nowe zbiorników na chemię basenową.

Entuzjastów zjeżdżalni wodnych ucieszy gruntowny remont „Anakondy”, polegający na jej profesjonalnej regeneracji oraz polerce ślizgu. Dzięki temu zjazd rynną będzie dużo bardziej przyjemny oraz szybszy. Dodatkowo, ponad 1500 m2 powierzchni niecek basenowych zostało pomalowanych specjalistyczną farbą basenową.

Wypoczywających poza basenem ucieszy fakt wykonania opasek z kostki brukowej wokół wszystkich 18 pół do minigolfa. Wielu zmian mogą spodziewać się smakosze. Nowym najemcą lokalu gastronomicznego jest właściciel Restauracji Batorówka, który oferuje nowy wystrój, bogate menu m. in. z oczekiwanymi przez klientów daniami obiadowymi. Będzie dostępne również menu restauracyjne z dostawą na miejsce.

Od tego sezonu wprowadzona zostaje obsługa kart Multisport, dzięki czemu korzystać z basenu będą mogli klienci Benefit Systems.

Na rozpoczęcie wakacji w dniach od 23.06 do 01.07. 2018 w dużej niecce basenowej zostanie zainstalowany dmuchany wodny tor przeszkód. Z pewnością będzie to duża atrakcja dla wszystkich miłośników zabaw w wodzie.

Decyzją burmistrza Olkusza, ceny biletów za wejście na basen pozostają na zeszłorocznym poziomie.

Basen jest czynny w okresie wakacyjnym przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00-19:00.