Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Na rogatkach Olkusza zostały umieszczone nowe znaki witające przyjezdnych. Centralna część rynku w okolicach dawnego ratusza oraz budynek olkuskiego magistratu mają nową iluminację, a nad wejściem zamieszczono litery z napisem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. W klombach i donicach, o które dba gmina, pojawiły się piękne kompozycje kwiatowe. A wszystko po to, żeby miasto miało jeszcze bardziej estetyczny i przyjazny wygląd.

Olkusz pięknieje

- Dociera do nas wiele pozytywnych sygnałów od mieszkańców i osób goszczących w naszym mieście, którym podoba się, że kwestie związane z czystością i estetyką miasta są dla nas bardzo ważne. Nowe zagospodarowanie wiosennych kwiatów zrobiło spore wrażenie, co bardzo nas cieszy. W połączeniu z odnowioną elewacją magistratu, oświetleniem i innymi elementami małej architektury zabytkowy rynek staje się miejscem chętnie odwiedzanym podczas spacerów – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – W najbliższej przyszłości w przestrzeni miejskiej pojawi się jeszcze wiele zmian – dodaje włodarz Srebrnego Miasta.

Olkusz pięknieje

 

Podczas wieczornych spacerów w sercu miasta można podziwiać nową iluminację wejścia do podziemi ratusza (w którym niebawem powstanie podziemne muzeum), a także sceny i amfiteatru oraz budynku magistratu. Lampy oraz światła punktowe sprawiły, że uwydatnione zostały walory architektoniczne odnowionej niedawno elewacji. Dzięki dodatkowemu oświetleniu budynek nabrał nastrojowego wyglądu. Nowego charakteru dodał napis Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wykonany ze srebrnych liter o stylowym kroju.

Olkusz pięknieje

Uwagę w rynku oraz na wielu olkuskich ulicach zwracają kwiaty. Posadzone z pierwszymi dniami wiosny bratki są sukcesywnie zastępowane kolorowymi kompozycjami kwiatów i bylin. W pobliżu magistratu posadzono kwiaty biało-czerwone, nawiązując w ten sposób do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Olkusz pięknieje

Cztery nowe pylony promujące Olkusz – tak zwane witacze - zostały zamontowane na drogach wjazdowych do Srebrnego Miasta. Zastąpiły one znaki, które służyły przez ostatnich kilkanaście lat. Konstrukcja znaków została wykonana z solidnych materiałów, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Projekt utrzymany jest w kolorystyce, w jakiej została opracowana identyfikacja wizualna Olkusza – srebro, złoto i biel. W centralnym punkcie witacza zamieszczono logo, a poniżej hasła „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście” (od strony wjazdowej) oraz „Zapraszamy ponownie”.

Olkusz pięknieje

Olkusz pięknieje

Olkusz pięknieje

Olkusz pięknieje

Olkusz pięknieje

Olkusz pięknieje

Olkusz pięknieje

Olkusz pięknieje