Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Olkuskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie stały się okazją do podsumowania minionego roku i wręczenia nagród laureatom konkursów wiedzy o teatrze. Organizacji gali podjęło się tradycyjnie już Stowarzyszenie Teatralno-Literackie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

 

- Za nami kolejny ekscytujący sezon teatralny. Cieszymy się ogromnie z możliwości dostarczania mieszkańcom ziemi olkuskiej dawki kultury, która bawi, zastanawia, a czasami potrafi zasmucić. Spotykaliśmy się na wspólnych wyjazdach do teatrów i filharmonii, na koncertach, spotkaniach autorskich organizowanych przez Klub Interesującej Książki CzytaMY, na konkursach o tematyce teatralnej. Obejmujemy naszym wsparciem spotkania osiedlowe, jak również duże imprezy wojewódzkie. Jesteśmy zawsze chętni do pracy i gotowi na nowe wyzwania – mówił Przemysław Kania, aktor teatralny i prezes STL.

 

- Dzięki waszej wrażliwości dziedzina sztuki, jaką jest teatr ciągle się rozwija i dostosowuje do potrzeb współczesnego człowieka. Mam wielką nadzieję, że wśród nas są przyszli aktorzy, czy też reżyserzy. Wielu olkuszan pracujących w najlepszych teatrach w Polsce, z których dzisiaj jesteśmy dumni, stawiało pierwsze kroki w naszym mieście. Najlepszym przykładem jest obecny z nami Przemek Kania – powiedział burmistrz Roman Piaśnik.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Stowarzyszenie wielbicieli teatru i słowa pisanego nagrodziło Statuetkami Teatralnymi STL szczególnie zasłużonych dla ludzi teatru naszego regionu. Nagrody odebrali: Lucyna Kulawik, Sebastian Sierka i Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. H. Kołłątaja w Krakowie Filia w Olkuszu.

Tego dnia nie mogło zabraknąć przedstawienia teatralnego. Na scenie auli Zespołu Szkół Nr 3 wystąpili uczniowie tej szkoły w etiudzie KO#Egzystencja, przygotowanej w ramach projektu „Z kulturą do wszystkich” dofinansowanego ze środków Gminy Olkusz.

Podczas gali nagrody i wyróżnienia odebrali uczniowie i nauczyciele, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną, Małopolskim Turnieju Wiedzy o Teatrze i konkursie „Bliżej Teatru”.