Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Stolica Małopolski

Dobiegł końca plebiscyt „Świeć się z Energą”, w którym internauci wybierali najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Olkusz zwyciężył w wojewódzkim etapie, zdobywając tytuł Świetlnej stolicy Małopolski oraz wygrywając energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który zostanie przekazany na wybrany przez władze miasta cel charytatywny. Olkuszowi nie udało się powtórzyć sukcesu w etapie ogólnopolskim. Główna nagroda trafi zatem do Zamościa.

- Zwycięstwo w wojewódzkim etapie to podwójny sukces: naszego miasta, którego świąteczna dekoracja została doceniona przez internautów oraz sukces społeczny, ponieważ sprzęt AGD – po ustaleniu szczegółów z organizatorami plebiscytu – zostanie przekazany najbardziej potrzebującym. Dziękuję wszystkim mieszkańcom oraz przyjaciołom Olkusza za ogromne zaangażowanie i oddane głosy, dzięki którym tytuł Świetlnej stolicy Małopolski trafił właśnie do Srebrnego Miasta – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Zdjęcie Olkusza

Na szczeblu wojewódzkim Olkusz pokonał m.in. Zakopane czy Kraków. O wejście do ścisłego finału Plebiscytu "Świeć się z Energą" walczyły 143 miasta. Olkusz zajął w tym wyścigu 9. miejsce. Jak czytamy na stronie internetowej organizatora, zabawa cieszyła się dużą popularnością, gdyż zarejestrowało pokaźną liczbę 395 210 głosów.

Współorganizatorami i partnerami 9. edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl. Srebrne Miasto do konkursu zgłosił Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Zdjęcie