Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Nowy rok za pasem, więc warto zaopatrzyć się w kalendarz na 2018 rok. Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przygotował serię kalendarzy promujących Srebrne Miasto. Zawisną one w instytucjach publicznych, firmach oraz domach prywatnych. Kalendarze planszowe, zakładki do książek i kalendarze kieszonkowe można otrzymać bezpłatnie w siedzibie olkuskiego magistratu (Punkt Informacyjno-Podawczy).

Kalendarze

W tym roku w projekcie kalendarza wykorzystane zostały reprodukcje obrazów namalowanych w trakcie plenerów artystycznych „Olkusz Srebrne Miasto”, organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Tematyka wszystkich sześciu prac polskich i zagranicznych malarzy dotyczy oczywiście Gminy Olkusz. Wśród prac wybranych do kalendarza promocyjnego znalazły się: „W drodze do Olkusza” Benedykta Kroplewskiego, „Olkuski rynek” i „Olkusz” ” Andrzeja Sobieraja, „Spojrzenie z Augustiańskiej" Oleksandra Olkhova, „Notatka z pleneru” Stanisława Stacha oraz „Dama ze srebrnego grodu” Edwarda Gałustowa.

Na serię kalendarzy „Olkusz Srebrne Miasto” składa się pięć typów kalendarzy. Kalendarze trójdzielne i kilkukartkowe kalendarze ścienne zostały nieodpłatnie przekazane do szkół i przedszkoli, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji, firm oraz stowarzyszeń działających w Olkuszu.

W dużym nakładzie zostały wydane kalendarze planszowe, w które mieszkańcy mogą się bezpłatnie zaopatrzyć na parterze olkuskiego magistratu. Tam też jest dostępna seria kalendarzy „listkowych”, na których prezentowane są prace poszczególnych twórców oraz kalendarze w formie zakładek do książek.