Olkuski burmistrz Roman Piaśnik po raz drugi z rzędu zdobył tytuł Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski. Ilość głosów oddanych przez mieszkańców pozwoliła mu na zdobycie pierwszego miejsca w całym regionie i zostawienie konkurencji daleko w tyle. Włodarz Srebrnego miasta odebrał honorowe insygnia w Krakowie z rąk Kazimierza Barczyka, przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Małgorzaty Cetery-Bulki, prezes „Gazety Krakowskiej”.

Najpopularniejszy burmistrz

- Druga wygrana w plebiscycie na Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski to dla mnie niezwykle ważne wydarzenie, które daje mi dużo satysfakcji, ale jednocześnie jest ogromną motywacją do dalszej pracy. Bardzo się cieszę, że mogę ponownie znaleźć się w tak wspaniałym towarzystwie – mówił podczas gali burmistrz Roman Piaśnik. - Chciałbym podziękować mieszkańcom Olkusza nie tylko za tak licznie oddane głosy, ale przede wszystkim za wsparcie na co dzień. Tak jak w każdym mieście, my również musimy stawić czoło wielu trudnym sprawom. Mam jednak takie poczucie, że mieszkańcy rozumieją moje decyzje, chcą o nich rozmawiać i chętnie angażują się w różne pomysły - dodał.

Najpopularniejszy burmistrz

Podczas 18. edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta i Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski symboliczne kapelusze odebrało 10 wójtów, a honorowe insygnia 5 burmistrzów, którzy decyzją mieszkańców województwa znaleźli się w finałowej czołówce.

- Ten plebiscyt jest ukłonem wobec wszystkich samorządowców z Małopolski, a zarazem możliwością podziękowania wójtom i burmistrzom za to, że działają na rzecz Małopolski i są liderami swoich lokalnych społeczności. Nagrodzeni w tym plebiscycie to małopolska ekstraklasa samorządowa – mówił Kazimierz Barczyk.

Najpopularniejszy burmistrz

W uzasadnieniu do nominacji organizatorzy zauważyli, że ostatnich 12 miesięcy minęło pod znakiem inwestycji drogowych i infrastrukturalnych. Wybudowano nowoczesny kompleks boisk sportowych, kilometry nowych dróg, dziesiątki miejsc postojowych na osiedlach, wyremontowano szkoły i przedszkola. Burmistrz pozyskał nowego inwestora w obrębie Olkuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, dzięki czemu kasa gminy wzbogaciła się o ponad 5 mln zł, a już niebawem przybędzie nawet kilkaset miejsc pracy. Sukcesem minionego roku są z całą pewnością projekty, których realizacja ożywi turystykę w Olkuszu. Gmina otrzymała dofinansowanie do ambitnego przedsięwzięcia, jakim jest podziemna trasa turystyczna oraz rewitalizacja budynku dawnego starostwa. Na zamku w Rabsztynie prowadzone są kolejne prace konserwatorskie. Trwa też gruntowny remont elewacji najważniejszego budynku w sercu miasta - magistratu. Przygotowano także projekty finansowane z zewnątrz dla kilkudziesięciu przedsięwzięć w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.