Olkuszanie mogą już ostrzyć łyżwy, gdyż pewnym jest, że w nadchodzącym sezonie zimowym lodowisko znów stanie w sercu Srebrnego Miasta. Od połowy listopada rozpoczną się prace związane z montażem konstrukcji lodowiska, tak, aby od 1 grudnia amatorzy łyżwiarstwa mogli ponownie próbować swoich sił na Srebrnej Tafli. Z pewnością ucieszą się też z niższych cen biletów wstępu.

- W ubiegłym sezonie lodowisko na olkuskim rynku dawało wszystkim wiele radości. Korzystali z niego nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale również licznie przybywający goście. Piękna iluminacja świąteczna i radosne okrzyki łyżwiarzy sprawiły, że zimą serce naszego miasta tętniło życiem. Nie do pomyślenia dla nas było, by porzucić pomysł, który cieszył się takim powodzeniem i poparciem mieszkańców. Liczę na to, że w tym sezonie przynajmniej powtórzymy sukces organizacyjny lodowiska – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Jest na to duża szansa, gdyż już teraz Gmina Olkusz uzyskała zapewnienie o niższych cenach biletów wstępu na Srebrną Taflę. Należy przypomnieć, że opłata za bilet gwarantuje jednorazowy wstęp na lodowisko bez żadnego limitu czasowego.

Korzystanie z lodowiska wiązać się będzie z następującymi opłatami:

• dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście
  • dla dzieci i młodzieży szkolnej poza zajęciami szkolnymi - 7,00 zł brutto/wejście
  • dla emerytów, rencistów - 6,00 zł brutto/ wejście
  • dla dzieci i młodzieży szkolnej (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) w czasie ferii zimowych ze szkól z terenu Miasta i Gminy Olkusz 9:00 –14:00 - 5,00 zł brutto/ wejście
  • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko - 7,00 zł brutto
  • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto
  • ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) - 10,00 zł brutto
  • bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście
  • bilet dla rodziny posiadającej Kartę Dużej Rodziny 20,00 zł brutto/wejście
  • Karnet: 10 wejść normalny: 70,00 zł brutto, ulgowy: 42,00 zł brutto
  • Karnet: 20 wejść normalny: 130,00 zł brutto, ulgowy: 80,00 zł brutto
  • Wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach bez opłat

Podobnie jak w ubiegłym roku, burmistrz Olkusza zadbał również o to, by na Srebrnej Tafli organizowane były imprezy okolicznościowe, w czasie których wstęp na lodowisko będzie całkowicie bezpłatny. Już teraz zabawę na lodowisku można zaplanować sobie na wielkie otwarcie, Mikołajki, Sylwestra, czy Walentynki. Zupełnie za darmo z lodowiska będą korzystali uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych, natomiast w czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach.

Lodowisko o wymiarach 18x29 metrów będzie czynne codziennie od 9:00 do 21:00. W czasie imprez okolicznościowych godziny te mogą ulegać zmianom, aby chętni mogli na lodowej tafli spędzić np. Sylwestra. Minionej zimy rynek był bardzo popularną destynacją spacerów mieszkańców oraz gości - szczególnie wieczorem, kiedy centrum miasta zdobiły cudownie prezentujące się iluminacje.

- Nie chcę zbyt wcześnie zdradzać szczegółów, ale mogę uchylić rąbka tajemnicy, że chcemy i w tym roku mieszkańców pozytywnie zaskoczyć. Rynek będzie jeszcze piękniejszy – obiecuje Roman Piaśnik, włodarz Olkusza. – To przedsięwzięcie jest wspaniałą promocją naszego miasta i atrakcyjną ofertą spędzenia czasu wolnego.