Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik po raz kolejny uzyskał tytuł Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski. O przyznaniu tego wyróżnienia zadecydowali mieszkańcy, którzy w dwóch etapach plebiscytu, organizowanego przez Gazetę Krakowską oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, aktywnie wspierali kandydaturę włodarza Olkusza. W tegorocznej edycji konkursu burmistrz Roman Piaśnik zdobył ponad trzykrotnie więcej głosów od drugiego w kolejności laureata tego plebiscytu.

- Tytuł Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski jest dla mnie bardzo miłym wyróżnieniem. Drugi rok z rzędu mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz poparli moją kandydaturę, co daje mi sporo satysfakcji. Największym sukcesem każdego burmistrza jest uznanie mieszkańców, a wyniki plebiscytu pozwalają mi wierzyć, że dobrze obrałem kierunek działań dla naszej gminy. Ponowna wygrana bardzo mnie motywuje do dalszej pracy i mogę obiecać, że nie zwolnię tempa, które w ostatnich miesiącach rzeczywiście było zawrotne ­– komentuje wyniki plebiscytu Roman Piaśnik.

Głosowanie w plebiscycie na Najpopularniejszego Burmistrza oraz Wójta Małopolski odbyło się w dwóch etapach. Oba etapy burmistrz Roman Piaśnik kończył na najwyższym miejscu podium. Włodarz Olkusza tytuł Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski zdobył już drugi raz. W ubiegłym roku również zajął pierwsze miejsce. W marcu informowaliśmy również o przyznaniu burmistrzowi Olkusza tytułu Osobowości Roku, który burmistrz Roman Piaśnik zdobył w kategorii samorząd i społeczeństwo lokalne.