Po raz jedenasty swoje podwoje otworzył w nowym roku akademickim Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury.

IMG 7485

5 października studenci wypełniający salę widowiskową ze wzruszeniem odśpiewali wspólnie z wokalistkami  Pracowni Muzycznej MOK Gaudeamus igitur... radujmy się więc, dopókiśmy młodzi, co każdy ze studentów i tak zamierza, albo ma już w tym wprawę, jak udowodnił film Grażyny i Jana Gwoździów. Prezentacja filmowa przypomniała ważne momenty z minionego roku akademickiego. Rozpoczynający się będzie równie interesujący.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Beata Soboń i Kierownik Działu Organizacji Imprez, Marcin Wiercioch, powitali serdecznie studentów i znakomitych gości. Wyrazili wdzięczność wszystkim, którzy wspierają uniwersytet w jego działaniach i rozwoju.

IMG 7470

Wdzięczność wyrażały też słowa pieśni: Vivat nostra civitas, maecenatum caritas, quae nos hic protegit... Niech żyje nasze miasto, mecenasów łaskawość, która nas tu chroni.

Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, wielki przyjaciel uniwersytetu, po krótkim, inspirującym przemówieniu uroczyście otworzył rok akademicki 2017/2018.

Zdzisława Gardeła, opiekunka uczelni i organizatorka zajęć, zapoznała studentów z bogatym programem OUTW.

IMG 7489

Tradycyjnie już, inauguracyjny wykład wygłosił profesor dr hab. Andrzej Szromnik, Przewodniczący Rady Programowej OUTW. Wykład „Slow City – nowa koncepcja rozwoju miasta” rozpoczął nowy rok nauki, wyzwań, rozwoju, realizacji zainteresowań i rozrywek dla słuchaczy najbardziej lubianej z olkuskich uczelni.

Źródło: MOK Olkusz