Piątek, 27 sierpnia, był kolejnym z wielu upalnych dni. I jednym z ostatnich dni wakacji.

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował dla dzieci po południu Bal pod Chmurką - bal przebierańców, aby radośnie pożegnać lato.

Plac za budynkiem MDK zaroił się od niezwykłych postaci. Kogo tam nie było! Piraci, dzikie zwierzątka, urocze owady - biedronki, motylki - i oczywiście mnóstwo księżniczek. Każda z innej krainy, każda w innej, pięknej sukni. Można było też spotkać czerwone kapturki, kościotrupa, niezwykłego ptaka... Rodzice i dzieci wykazali się wielką pomysłowością i włożyli dużo wysiłku w przygotowanie wspaniałych strojów.

Tę baśniową gromadę powitała w imieniu Beaty Soboń, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Joanna Mączka, która też zabawę pięknie prowadziła.

DSC 0002

A działo się wiele. Na początek zaczął formować się pociąg: była lokomotywa, byli konduktorzy i mnóstwo wagoników, które dzielnie zmierzały przed siebie i pomimo trudnych warunków terenowych prawie zawsze trzymały się razem.

Było mnóstwo wspaniałych piosnek z zabawami ruchowymi.

DSC 0011

Wiele emocji wzbudziła prezentacja strojów. Początkowo nieśmiało, a po chwili już niemal profesjonalnie barwne postaci maszerowały po wybiegu. Momentami, wskutek zaaferowania publiczności, przejście stawało się naprawdę wąskie... Ale dali radę.

DSC 0033 DSC 0035
DSC 0042 DSC 0043

Dzieci odsapnęły chwilę przy słodkim poczęstunku, rodzice mieli czas na poprawienie strojów. Zbliżał się wielki moment, konkurs tańca z balonikami.

DSC 0050

I zagrała muzyka. To prawda, że czasem baloniki żegnały się z tańczącymi efektownym hukiem, zdarzało się, że uciekały.

DSC 0065

Jednak wciąż mnóstwo par tak doskonale sobie radziło, że trzeba było zmodyfikować nieco kryteria - teraz oceniano nie tylko zręczność w utrzymaniu baloników, ale także i jakość tańca...

DSC 0067

Wybór wciąż pozostawał trudny, bo wszystkie dzieci tańczyły wspaniale. Na szczęście nagród było dużo i wzbudziły wiele radości.

DSC 0080

DSC 0086

gr

A zabawa wciąż trwała, nawet najmłodsza uczestniczka, piętnastomiesięczna Magda, ochoczo tańczyła, aż nadszedł czas, żeby wrócić do domu i śnić o przebraniach na przyszły rok.

DSC 0074

Tekst i zdjęcia: MOK Olkusz