Piątek 23 czerwca 2017 r. był jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku dla uczniów w całej Polsce. Ostatni dzień szkoły jest okazją do wyróżnienia najzdolniejszych uczniów oraz zaprezentowania licznych talentów w czasie okolicznościowych programów artystycznych. Tegoroczna miejsko-gminna uroczystość zakończenia roku szkolnego miała miejsce w Szkole Podstawowej Nr 5 w Olkuszu.

Zakończenie roku

Oficjalną część uroczystego zakończenia roku rozpoczęła dyrektor Grażyna Kaziród, witając przybyłych gości.

Zakończenie roku

W okolicznościowym przemówieniu burmistrz Roman Piaśnik zwrócił się kolejno do grona pedagogicznego, uczniów i zebranych rodziców:

- Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele,

Chciałbym dzisiaj podziękować wszystkim nauczycielom, którzy dzięki swej wytrwałej pracy prowadzili swoich wychowanków i uczniów do sukcesów. Wczoraj miałem przyjemność wręczyć nagrody najlepszym uczniom i ich opiekunom. Dają one wspaniałe świadectwo Państwa pracy i zaangażowania.

W związku z czekającymi nas zmianami w systemie oświaty, najbliższe lata pewnie nie będą łatwe, ale mam nadzieję, że przy obopólnym zrozumieniu i współpracy, przedszkola i szkoły w naszej gminie nadal będą mogły chwalić się sukcesami.

Drodzy uczniowie,

Podejrzewam, że już nie mogliście się doczekać ostatniego dnia szkoły. Przed Wami dwa miesiące wakacji. Mam nadzieję, że większość z Was z uśmiechem wróci do domu ze swoim świadectwem. Uczniowie szóstych klas we wrześniu po raz pierwszy od kilkunastu lat pójdą do siódmej klasy. To jednak dopiero za dwa miesiące. Teraz myślami jesteście na wakacjach. Odpoczywajcie i nabierajcie sił!

Szanowni rodzice,

Dziękuję Państwu za całoroczną pracę i zaangażowanie. To Państwo wielokrotnie wspierali dyrektorów i nauczycieli w ich pracy wychowawczej, za co serdecznie dziękuję.

Wszystkim Państwu życzę udanego wypoczynku, dużo słonecznych i spokojnych dni. Do zobaczenia we wrześniu!

Zakończenie roku

Najlepsi uczniowie otrzymali gratulacje. Osobne nagrody dla trzecioklasistów biorących udział w konkursie o bezpieczeństwie wręczył komendant Straży Miejskiej w Olkuszu.

Zakończenie roku

Część nieoficjalna to fantastyczny występ artystyczny uczniów. W nim… alternatywna rzeczywistość, w której sprawdziany robi się z postępów w grach komputerowych, a za lekturę „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, ruch czy śpiew można dostać karę w postaci… dodatkowych zajęć przed komputerem. Gromkie brawa, które otrzymali artyści, świadczyły o dużym uznaniu dla ich występów.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/umigolkusz/posts/853631358126040