Dzieciaki z Przedszkola nr 8 w Olkuszu w tym roku miały wyjątkowy Dzień Dziecka. A to za sprawą Podwórka NIVEA, którego oficjalne otwarcie miało miejsce właśnie w dniu ich święta. Roześmiane i zadowolone dzieciaki, zaopatrzone w gadżety promocyjne firmy NIVEA, w pełnym słońcu bawiły się na swoim wymarzonym placu zabaw.

Otwarcie NIVEA

Zanim jednak to się stało, symboliczną kokardę rozwiązał burmistrz Olkusza, Roman Piaśnik. Plac zabaw, którego fundatorem jest znana marka kosmetyków NIVEA, to nagroda w plebiscycie organizowanym przez firmę od kilku lat. W ubiegłym roku zgłoszono do niego niespełna tysiąc lokalizacji. Gmina Olkusz zgłosiła plac przy Przedszkolu nr 8 przy ulicy Legionów Polskich. Przez kilka tygodni mieszkańcy Olkusza oddali ponad 311 tysięcy głosów, w wyniku czego nasza lokalizacja znalazła się w gronie zwycięzców. Koszty wykonania projektu i montażu urządzeń, szacowane na około 100 tys. zł, pokryła firma NIVEA. Olkuski magistrat przygotował teren pod inwestycję i nadzorował realizację projektu. 1 czerwca Podwórko NIVEA zostało oficjalnie otwarte. Personel Przedszkola nr 8 przygotował niespodziankę dla swoich podopiecznych, którą była inscenizacja do słynnego wiersza „Rzepka”.

Otwarcie NIVEA

- Dzisiaj jest święto dzieci na całym świecie. Dla was - przedszkolaków z Przedszkola nr 8 - Dzień Dziecka jest w tym roku wyjątkowy, ponieważ oficjalnie wspólnie otworzymy plac zabaw NIVEA. Przy tej okazji chciałbym pogratulować sukcesu, jakim było zdobycie wielu tysięcy głosów na tę lokalizację. Dyrekcja, personel przedszkola, rodzice i mieszkańcy Gminy Olkusz bardzo się postarali, żebyście mogli bawić się na tak pięknym placu. Życzę Wam, kochane dzieci, wiele radości oraz uśmiechów na twarzy. Niech czas spędzony ma placu zabaw NIVEA będzie niezapomniany i radosny – mówił podczas otwarcia placu burmistrz Roman Piaśnik. Zadowolenia z nowego placu nie kryją dzieciaki i dyrekcja placówki.

Otwarcie NIVEA

– Włożyliśmy wiele wysiłku w to, aby wygrać Podwórko NIVEA. Nagrodą dla nas szczęśliwe dzieci, które każdą wolną chwilę chcą spędzać na placu zabaw – mówi Jolanta Banasińska, dyrektor Przedszkola nr 8 w Olkuszu.

Otwarcie NIVEA

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=841011166054726