Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” od lat wspiera różnego rodzaju inicjatywy podejmowane przez mieszkańców gmin: Bolesław, Bukowno, Klucze, Trzyciąż, Wolbrom, Olkusz (z wyłączeniem miasta Olkusz), oraz Krzeszowice.

Jednym z głównych celów LGD jest współpraca pomiędzy lokalnymi instytucjami w takich dziedzinach jak edukacja, kultura, gospodarka czy ochrona środowiska. Realizowanie powyższych działań możliwe jest dzięki aktywnej współpracy partnerów z różnych sektorów, dlatego też LGD „Nad Białą Przemszą” wyznaczyła sobie rolę instytucji, która będzie łączyć aktywności różnych podmiotów i wspólnie z nimi koordynować realizację projektów współpracy.

Obecnie trwają prace nad dwoma projektami współpracy, które swym zasięgiem obejmą całą Małopolskę, jak również partnerów zagranicznych - Finlandię i Portugalię.

Celem pierwszego z nich, jest zwiększenie oferty aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego mieszkańców naszego obszaru poprzez budowę i promocję profesjonalnych tras do uprawiania Nordic Walkingu. Dzięki realizacji projektu udostępnione zostaną doskonale przygotowane i oznakowane trasy, które z pewnością przypadną do gustu zarówno wprawionym, jak i osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z Nordic Walking. Projekt ten realizowany jest we współpracy z trzema innymi LGD z obszary Małopolski.

Drugi z projektów współpracy, nad którym trwają zaawansowane prace organizacyjne, ma na celu rozwój rynku produktów lokalnych, regionalnych, pochodzących z terenu województwa Małopolskiego. W jego realizację zaangażowanych jest jedenaście LGD z obszaru Małopolski oraz dwóch partnerów zagranicznych. Projekt ten stworzy możliwość popularyzacji i komercjalizacji najlepszych jakościowo i najbardziej unikalnych produktów lokalnych poprzez zbudowanie wspólnej marki oraz stworzenie sieci dystrybucji produktów. Realizacja projektu przyczyni się również do wypromowania obszaru oraz ułatwi rozwój lokalnej przedsiębiorczości.

Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy regionu odczują pozytywne korzyści płynące a realizacji obu projektów, dlatego też wszystkich zainteresowanych zapraszamy do włączenia się w nasze działania!

LGD Baner

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt:

Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą”

Skalska 20, 32-340 Wolbrom

(32) 724 25 23