Olkusz ugości uczestników Bike Atelier MTB Maratonu – 25.06.2017 r. Silver Park, ul. Głowackiego

Trzeci rok z rzędu miłośnicy terenowej rywalizacji będą mogli wystartować w zawodach rowerowych Bike Atelier MTB Maraton. W sezonie 2017 odbędzie się rekordowa liczba wyścigów gdyż na uczestników czeka aż 8 edycji. Jedna z nich zostanie rozegrana 25 czerwca w Olkuszu.

– Bike Atelier MTB Maraton rozwija się bardzo szybko. Dwa lata temu, gdy rozpoczęliśmy organizację cyklu, przeprowadziliśmy cztery imprezy. Potem doszły dwie kolejne, a w tym roku ponownie dodaliśmy dwa wyścigi. Zawodnicy coraz chętniej do nas przyjeżdżają, a my chcemy dotrzeć do jak największego grona miłośników rowerowej rywalizacji i aktywnego trybu życia. Nasi uczestnicy często podkreślają, że jest zbyt mało wyścigów MTB z prawdziwego zdarzenia i cieszymy się, że udało się nam wypełnić tę niszę – mówi Anna Bara organizator Bike Atelier MTB Maraton.

Inauguracja miała miejsce 23 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Pozostałe wyścigi odbywają się w Rybniku, Gliwicach, Jastrzębiu-Zdroju, Psarach i Żarkach-Niegowie-Janowie. Cykl zostanie podsumowany 30 września, startem w Ustroniu.

Po raz pierwszy zawodnicy i zawodniczki będą mieli okazję rywalizować w Olkuszu. Wyścig będzie czwartym w całym cyklu i odbędzie się na początku wakacji, 25 czerwca.

Zapisy na wszystkie 8 wyścigów już ruszyły za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące imprez. Podobnie jak w poprzednich latach do wyboru będą dwie trasy – dłuższa PRO i krótsza HOBBY. W przypadku tej drugiej przewidziano też rywalizację rodzinną (FAMILY), dla zawodników do 16 lat w towarzystwie opiekunów. Także najmłodsi adepci rowerowej jazdy będą mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim dystansie, dopasowanym do wieku (od 200 m do 5 km).

Wizytówka wyścigu MTB Maraton w Olkuszu i zgłoszenia on-line: http://bikeateliermaraton.pl/sezon-2017/mtb-maraton-2017-olkusz