- Chcemy uhonorować osoby zaangażowane w życie swoich społeczności, przyczyniające się do ich rozwoju – mówił o plebiscycie Osobowość Roku redaktor naczelny Gazety Krakowskiej Wojciech Harpula. W powiecie olkuskim tytuł ten otrzymali burmistrz Olkusza Roman Piaśnik, dyrektor GSW BWA w Olkuszu Stanisław Stach, filantrop Andrzej Maksymowicz oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu Krzysztof Grzesik. W ubiegłym tygodniu Osobowości Roku spotkały się, by podyskutować o wyzwaniach stojących przed powiatem.

Osobowości Roku

Uroczysta gala, w czasie której wręczone zostały statuetki Osobowości Roku 2016, odbyła się na początku marca tego roku. Teraz przyszedł czas na mniej formalne spotkanie. Była to okazja do podzielenia się doświadczeniami płynącymi z działalności w lokalnym środowisku.

- Mieszkańcy wyróżnili naszą czwórkę w otwartym plebiscycie doceniając naszą działalność na różnych polach: samorządowym, kulturalnym, społecznym oraz biznesowym. W sposób naturalny utworzyła się więc grupa, która ma potencjał do tego, by łączyć te cztery osobne dziedziny – z korzyścią dla lokalnej społeczności – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Osobowości Roku