Klub Sportowy AZS AWF Katowice zaprasza 3 czerwca 2017 roku na rekreacyjny przejazd rowerowy na trasie Katowice-Kraków. Tegoroczna edycja objęta została honorowym patronatem przez:

-Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego -Marcin Krupa Prezydent Miasta Katowice oraz wsparta poprzez Partnerstwo Miasta Krakowa.

Trasa o długości bez mała 100 kilometrów prócz kolejnych miast aglomeracji śląskiej wiedzie malowniczymi szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej, by ostatecznie znaleźć swe zwieńczenie przy Rynku Głównym w Krakowie.

Z RYNKU DO RYNKU to cykliczna impreza organizowana co roku już po raz siódmy.  Każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem w środowisku kolarskim i turystycznym, jak również władz lokalnych i mediów. Rosnące grono uczestników, w pierwszych latach to kilkunastu studentów AWF Katowice, kolejno kilkudziesięciu rowerzystów, w ubiegłym roku 2016 liczyło ponad 150 mieszkańców aglomeracji śląskiej oraz małopolskich miejscowości. Biorąc pod uwagę narastający poziom zainteresowania, wymogi organizacyjne oraz niezbędne względy bezpieczeństwa tegoroczny limit uczestników wynosi 300 rowerzystów.

Więcej informacji na temat przejazdu, w tym zapisów:

www.facebook.com/zrynkudorynku/

Filmik z edycji 2016: