Po niezwykle ciepłym przyjęciu food trucków w Olkuszu w listopadzie, niemal pewnym było, że restauracje na kółkach ponownie zawitają do Srebrnego Miasta. Smakosze już teraz rozpoczynają przygotowania, by w najbliższy weekend poluzować pasa i cieszyć się kuchnią z czterech stron świata. 13 i 14 maja najsmaczniejsze polskie food trucki znów zjadą na olkuski rynek.

Od południa do godziny 22:00 będzie trwał dwudniowy festiwal street slow food. W zlocie wezmą udział restauracje na kółkach, oferujące kuchnię z najróżniejszych zakątków świata. Ideą zlotu jest promowanie zdrowego, pysznego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków.

Organizatorzy przygotowali cały szereg atrakcji towarzyszących. Dla chętnych będzie strefa dj (muzyka live), strefa chill out, strefa relaksu i rzemieślniczy browar. Będą też ciekawe atrakcje dla dzieci. Zlot jest doskonałą okazją do poznania różnorodnych smaków oraz ciekawego spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną. W Olkuszu odbędzie się po raz drugi.