„Zapraszamy naszych sąsiadów do Olkusza, aby podzielić się z nimi tym, co mamy najpiękniejsze -  historią, zabytkami i przyrodą”. Tak najkrócej można opisać cel akcji „Odwiedź Olkusz”, jaką zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wraz z lokalnymi partnerami. Rozpoczynająca się od kwietnia akcja jest skierowana do ponad 500 szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu olkuskiego oraz z powiatów, które graniczą z powiatem olkuskim, zarówno z województwa małopolskiego, jak i śląskiego.

W ramach akcji zachęcamy nauczycieli i uczniów do zorganizowania jednodniowej wycieczki szkolnej do Olkusza, w trakcie której uczniowie będą mieli okazję poznać ciekawą historię i zabytki „Srebrnego Miasta”, kolebki polskiego górnictwa srebra i ołowiu, zobaczyć olkuską starówkę z murami obronnymi i basztą, odwiedzić zamek Rabsztyn, jeden z ciekawszych obiektów na Szlaku Orlich Gniazd, a także zapoznać się z bogatymi i różnorodnymi zbiorami olkuskich muzeów. Warto dodać, że wycieczki szkolne, które odwiedzą w tym roku Olkusz, mogą liczyć na bezpłatne oprowadzanie po wybranych muzeach i zamku Rabsztyn (oczywiście po zakupieniu biletów wstępu). Do szkół trafiły informacje i plakaty akcji „Odwiedź Olkusz”, a także zestawy map i folderów turystycznych, które ułatwią organizację takiej wycieczki.

Organizatorem akcji jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu, olkuskim oddziałem PTTK, Ochotniczą Strażą Pożarną w Olkuszu oraz Galerią Sztuki Współczesnej Biurem Wystaw Artystycznych w Olkuszu.

Szczegółowe informacje na temat akcji znajdziecie Państwo w piśmie przewodnim.

Szczegółowych informacji na temat akcji „Odwiedź Olkusz” udziela:

Punkt Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu, ul. Floriańska 8, 32-300 Olkusz, tel. (32) 6421926, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Plakat Odwiedź Olkusz