Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Z gminy Olkusz pochodzi wielu bardzo utalentowanych sportowców. Co roku w magistracie odbywa się uroczystość, w czasie której najlepsi zawodnicy otrzymują nagrody. W czwartek 9 marca burmistrz Roman Piaśnik złożył gratulacje 31 zawodnikom i trenerom, których osiągnięcia przynosiły chlubę Olkuszowi na zawodach organizowanych w ubiegłym roku na całym świecie. Serdecznie gratulujemy!

Nagrody sportowców

- Cały Olkusz jest dumny z Waszych osiągnięć sportowych. Gratuluje ich serdecznie i życzę przynajmniej takich samych sukcesów w tym roku, byśmy mogli się w tym gronie jeszcze spotkać – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Nagrody sportowców

O przyznanie nagród wnioskowały kluby sportowe. Oceniane były sukcesy w zawodach odbywających się w ubiegłym roku w dyscyplinach, w których funkcjonują Polskie Związki Sportowe. Zgłoszenia analizowała Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Olkuszu, która ostatecznie zadecydowała o przyznaniu 31 nagród.

Nagrody sportowców

Wśród medalistów znaleźli się medaliści mistrzostw Polski i mistrzostw świata.

 

Pełna lista nagrodzonych:

 

  1. Szczepan Polkowski - II miejsce, srebrny medal  na XI Indywidualnych Mistrzostwach Polski niewidomych i słabowidzacych w bowlingu sportowym, Łódź 01-02.07.2016r. i  II miejsce,   srebrny medal na   XVII Mistrzostwach Polski  niewidomych i słabowidzących w kręglach klasycznych,  Gostyń 08-09.04.2016 r.
  2. Janusz Jeleń – III miejsce,  brązowy medal  na  XIII Mistrzostwach Polski  niewidomych i słabowidzących   w  kajakarstwie płaskodennym, w biegu na 1000m mężczyzn Iława 29-31.07.2016 r.
  3. Danuta Odulińska – III miejsce – brązowy medal na XI Indywidualnych Mistrzostwach Polski niewidomych i słabowidzących w bowlingu sportowym, Łódź 01-02.07.2016 r.
  4. Emilia Kowal – II miejsce - na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat,  w pływaniu 50 m stylem klasycznym i II miejsce 100m stylem zmiennym, Olsztyn 04-06.03.2016 r.
  5. Jerzy Borzęcki trener Emilii Kowal
  6. Robert Holeczek – I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi w dniach 17-19.06.2016 r. we Włocławku w Klasie F 2A RODEO oraz II miejsce i srebrny medal na w/w Mistrzostwach w Klasie F2A
  7. Paweł Praus – I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi w dniach 17-19.06.2016 r. we Włocławku, w Klasie F 2A
  8. Waldemar Maj - trener Roberta Holeczek i Pawła Praus
  9. Mateusz Maj – I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w dniach 07-10.07.2016 r. w Nowym Targu, w Klasie S-3-A JUNIOR
  10. Kinga Maj – Kopciuch -I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w dniach 07-10.07.2016 r. w Nowym Targu, w Klasie S-3-A SENIOR oraz II miejsce i srebrny medal na w/w Mistrzostwach w Klasie S-6-A SENIOR
  11. Wiktoria Maj - II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających Juniorów Młodszych w dniach 04-05.06.2016r. w Gliwicach, w Klasie S-6-A oraz II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w dniach 07-10.07.2016 r. w Nowym Targu, w klasie S-6-A Kobiet
  12. Natalia Kopciuch – III miejsce i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w dniach 07-10.07.2016r. w Nowym Targu, w Klasie S-6-A Kobiet
  13. Kinga Maj – Kopciuch - trener Mateusza Maja,  Wiktorii Maj, Natalii Kopciuch
  14. Maciej Rojek - I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających Juniorów Młodszych w dniach 04-05.06.2016 r. w Gliwicach w Klasie F2-M
  15. Rafał Maj – trener Macieja Rojek i Wiktorii Maj
  16. Wiktor Starczyński – II miejsce w Mistrzostwach Polski w Indywidualnych Skokach na Trampolinie Olsztyn  25-26.06.2016 r., II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych  w skokach na ścieżce, Łańcut,  14-15.06.2015 r., oraz  II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w skokach synchronicznych na trampolinie, Łańcut, 14-15.06.2015 r.
  17. Barbara Goraj -  III miejsce i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 12, w szachach szybkich,  Koszalin 04-06.08.2016 r.
  18. Paweł Czarnota - trener Barbary Goraj
  19. Dorota Kika - trener Barbary Goraj
  20. Jakub Sośnierz – I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej w Skokach na  Ścieżce , Łańcut 14-15.06.2015 r.
  21. Amelia Dessauer - II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Zielonej Górze 20-22.05.2016 r.  w skokach na ścieżce kl. II.
  22. Olimpia Ocieczek-Mrówka - trener Amelii Dessauer
  23. Jacek Czerniak - trener Amelii Dessauer
  24. Diana Parzych - brąz w konkurencji tradycyjnych form ręcznych Cailifo, dziewcząt do lat 8 na rozegranych w dn.9-14.12.2015 r. w Krakowie „I Mistrzostwach Europy Cailifo i Hongija”
  25. Olga Koryczan - trener Diany Parzych
  26. Emilia Parzych – brąz w konkurencji tradycyjnych form z bronią krótką Cailifo, dziewcząt 9-11 lat na rozegranych w dn. 9-14.12.2015 r. w Krakowie „I Mistrzostwach Europy Cailifo i Hongija”
  27. Dominika Hennig - II miejsce w konkurencji walk kobiet – 75 kg w rozegranych w dniach 11-13.11.2016 r. w Chinach „Mistrzostwach Świata Shuai jiao”, II miejsce w konkurencji walk kobiet – 75 kg na rozegranych w dn.03-05.06.2016 r. we Włoszech „Mistrzostwach Europy Shuai jiao”
  28. Emil Ramus - III miejsce w konkurencji walk mężczyzn – 75 kg w rozegranych w dniach 11-13.11.2016r. w Chinach „Mistrzostwach Świata Shuai jiao”, II miejsce w konkurencji walk mężczyzn – 80 kg na rozegranych w dn. 03-05.06.2016 r. we Włoszech „Mistrzostwach Europy Shuai jiao”
  29. Janusz Koryczan – trener Emilii Parzych, Dominika Hennig i Emila Ramus
  30. Adrian Wojtacha – II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach górskich na Krótkim Dystansie, 09.04.2016 r. w Ustrzykach Dolnych oraz III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegu Alpejskim, 30.07.2016 r. w górskim Biegu Śnieżnickiego w Międzygórzu
  31. Ryszard Jałowiec – trener Adriana Wojtachy

 

Zgromadzeni minutą ciszy uczcili również pamięć zmarłej w 2015 r. „legendy olkuskiej bieżni” – śp. trenera Kazimierza Chechelskiego.

 

 

Więcej zdjęć z rozdania nagród: https://www.facebook.com/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=789437214545455