Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o wyróżnieniu burmistrza Romana Piaśnika tytułem Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski. Dziś z przyjemnością informujemy o kolejnym wyróżnieniu. Włodarz Olkusza – głosami Czytelników Gazety Krakowskiej – zdobył, deklasując konkurencję z powiatu olkuskiego, Tytuł Osobowości Roku 2016 w kategorii samorząd i społeczeństwo lokalne. W czterech kategoriach, spośród nominowanych reprezentantów powiatu olkuskiego, aż w trzech zwyciężyli olkuszanie. Gratulujemy!

Osobowość Roku 2016

- Chcemy uhonorować osoby zaangażowane w życie swoich społeczności, przyczyniające się do ich rozwoju, lokalnych bohaterów, na co dzień szerzej nieznanych – mówił, otwierając plebiscyt, Wojciech Harpula, redaktor naczelny Gazety Krakowskiej – Kandydatów do tytułu Osobowość Roku nominowali nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie i problemy mieszkańców regionu, a także Czytelnicy. To oni wybrali laureatów.

Laureaci plebiscytu Osobowość Roku 2016 zostali uhonorowani w ubiegły piątek, w czasie uroczystej gali. Przed otrzymaniem gratulacji przedstawiano powody dla ich nominacji. Burmistrz Roman Piaśnik został zgłoszony do plebiscytu m.in. z uwagi na pomysł i realizację lodowiska na olkuskim rynku, które w okresie od grudnia do końca lutego cieszyło się ogromną popularnością, przyciągając tłumy mieszkańców oraz gości z sąsiednich aglomeracji.

Osobowość Roku 2016

- Sam powód dla mojej nominacji – organizacja lodowiska – wskazuje, że nasze działania odpowiadają rzeczywistym potrzebom mieszkańców. Stworzyliśmy wspaniałą atrakcję, która przez trzy miesiące dawała radość wielu amatorom łyżew, ożywiliśmy rynek w zwykle martwym sezonie zimowym. W Olkuszu dzieje się wiele dobrego i czuję satysfakcję, że mogę dołożyć swoją cegiełkę do tych zmian. Tytuł Osobowości Roku to dla mnie i wszystkich laureatów ogromne wyróżnienie, ale także duża mobilizacja do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Z powiatu olkuskiego laureatami w pozostałych kategoriach zostali:

- kultura: Stanisław Stach, dyrektor GSW BWA w Olkuszu, w 2016 r. odznaczony Medalem Gloria Artis „W dziedzinie sztuki wizualnej – plastyka”,

- działalność społeczna i charytatywna: Andrzej Maksymowicz, laureat nagrody Cordis Nobilis w kategorii Filatrop,

- biznes: Krzysztof Grzesik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu.

 Osobowość Roku 2016

Gratulujemy!