Stowarzyszeniem Dobroczynne „Res Sacra Miser”  od lutego  do grudnia 2017r. realizuje  znaczące przedsięwzięcie  na rzecz 30 dzieci niepełnosprawnych  i ich rodzin z terenu powiatu olkuskiego.

W drodze konkursu projekt: „Kierunek– samodzielność- tworzenie kompleksowych warunków optymalnego rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu szansą na integrację społeczną ” uzyskał dofinansowanie w wysokości 87tys.725,00zł z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Adresatami projektu jest 30 dzieci niepełnosprawnych (z autyzmem, Zespołem Aspergera, zaburzeniami zachowania) od 1 do 14 roku życia z terenu Powiatu Olkuskiego.

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły:

• Uczestniczyć w spotkaniach terapeutycznych w Sali Doświadczania Świata;
  • Brać udział w terapii mowy z elementami komunikacji alternatywnej (AAC);
  • Skorzystać z rehabilitacji metodą NDT Bobath, PNF-u, Kinesio-tapingu;
  • Uczestniczyć w terapii metodą Integracji Sensorycznej (SI);
  • Brać udział w integracyjnej grupie zabawowej;
  • Brać udział w grupowych warsztatach dogoterapeutycznych.

Rodzice zakwalifikowanych dzieci mogą:

• Brać udział w spotkaniach integracyjno-informacyjnych;
  • Skorzystać z warsztatów terapeutycznych;
  • Uczestniczyć w konferencji szkoleniowej „Oswój mój świat”;
  • Skorzystać z poradnictwa w ramach Punktu Konsultacyjnego;
  • Tworzyć w własne oddolne inicjatywy społeczne.

Szczegółowe informacje można uzyskać: tel. 660246386, email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerem projektu jest:  Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu oraz Instytut Wspomagania Wychowania „Archezja”