Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Amatorzy zimowych sportów wiele lat czekali na to, by w Olkuszu móc spróbować swoich sił na łyżwach. Doczekali się pod koniec ubiegłego roku, kiedy na rynku pojawiła się konstrukcja z krytym lodowiskiem. Pierwsze ślady na lodzie zainteresowani zostawili na początku grudnia. Srebrna Tafla działała do 28 lutego, przyciągając przez trzy miesiące tysiące osób, w tym uczniów olkuskich szkół, którzy w ramach zajęć korzystali z lodowiska za darmo. Tak duże zainteresowanie ze strony wielbicieli tego zimowego sportu może oznaczać tylko jedno – kolejny sezon zimowy w Olkuszu również będziemy mogli spędzić na łyżwach!

- Wiedziałem, że olkuszanie czekają na lodowisko i od początku kadencji planowałem tę atrakcję zapewnić. Najpierw musieliśmy jednak wybrać odpowiednią lokalizację i dopilnować wszystkich formalności. Samo zainteresowanie przekroczyło nasze najśmielsze wyobrażenia. Ożywiliśmy rynek zimą, zapewniając atrakcję przyciągającą prawdziwe tłumy. Ważna była jakość lodu, która gwarantowała dobrą zabawę. O sukcesie Srebrnej Tafli świadczy fakt, że specjalnie na lodowisko systematycznie przyjeżdżali nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale też goście z okolicznych miejscowości, w tym sąsiednich aglomeracji – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

 Lodowisko

Z lodowiskiem na olkuskim rynku wiązały się liczne atrakcje: w wybrane dni wstęp był darmowy, a w ferie amatorzy jazdy na łyżwach korzystali z darmowych kursów. Wszyscy uczniowie z terenu gminy Olkusz, w ramach prowadzonych zajęć szkolnych, na lodowisko wchodzili za darmo.

 Lodowisko

- Nasze szkoły szczególnie chętnie wykorzystywały tę możliwość, urozmaicając tym samym zajęcia w ramach wychowania fizycznego, a jednocześnie dając młodzieży dużo radości. Uczniowie chętnie wracali na lodowisko także po szkole – zauważa Bożena Krok, zastępca burmistrza ds. społecznych.

 

Od 1 marca trwa demontaż konstrukcji lodowiska. Potrwa ok. 2 tygodni. W tym czasie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu w rynku, łącznie z czasowym ograniczeniem liczby dostępnych miejsc parkingowych.

 Lodowisko

- Z pełną świadomością zdecydowaliśmy się na lokalizację lodowiska na rynku. Dołożymy wszelkich starań, by uciążliwości związane z jego złożeniem były jak najmniej odczuwalne. Wiele pozytywnych opinii przekonuje mnie, że jest to dobre miejsce na tego typu rozrywkę. Wszystkich już teraz chciałbym zapewnić, że zrobię wszystko, aby w przyszłym sezonie lodowisko do Olkusza powróciło – zapewnia burmistrz Roman Piaśnik.