W miłej i serdecznej atmosferze upłynęło doroczne spotkanie burmistrza Romana Piaśnika z emerytowanymi urzędnikami Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Organizowane w siedzibie magistratu spotkania mają na celu integrować liczne grono emerytowanych pracowników tej jednostki. Stanowią także okazję do złożenia życzeń przez burmistrza i omówienia najważniejszych wydarzeń minionego roku zarówno w urzędzie, jak też w całej gminie.

Informacje o przeprowadzce ze starej części budynku i remonty pokoi oraz korytarzy zainteresowały licznie przybyłych gości, którzy w murach Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu spędzili wiele lat swojego życia, pracując na rzecz mieszkańców. - W ostatnich tygodniach opuściliśmy najstarszą część Urzędu i przenieśliśmy pracowników do głównego budynku. Podjąłem decyzję, aby przy tej okazji wyremontować pokoje, by zwiększyć komfort pracy naszych urzędników, ale też mieszkańców, którzy przychodzą do nas załatwiać swoje sprawy. Zrobiliśmy nowe szafy na korytarzach, w większości pokoi wycyklinowaliśmy parkiety, pomalowaliśmy ściany. Myślę, że niebawem wszystkie prace będą na ukończeniu – opowiadał burmistrz Roman Piaśnik. Włodarz Olkusza zaznaczył również, że pomimo wielu obciążeń finansowych, na bieżąco spłacane jest zadłużenie gminy z poprzednich lat, realizowane są  inwestycje komunalne i przedsięwzięcia społeczne.

Burmistrz Roman Piaśnik omówił również najważniejsze wyzwania, jakie czekają gminę w tym roku. Do nich z całą pewnością należą reforma edukacji i zaplanowane liczne zadania inwestycyjne.