6 stycznia 2017 ulicami Olkusza przejdzie Orszak Trzech Króli, którego celem jest promowanie wśród mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz tradycji Święta Trzech Króli oraz zachęcanie do wspólnego, rodzinnego przeżywania tego święta. Odtwarzaniu wydarzeń sprzed ponad 2000 lat będzie towarzyszyło śpiewanie kolęd.

Godzina: od 11:00 do 13:00

Miejsce: Olkusz

Przemarsz 3 grup następującymi trasami:

• Bazylika św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, ul. Krakowska, ul. Króla Kazimierza Wielkiego, Plac Dworcowy PKS;
  • Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego w Olkuszu, ul. Sosnowa, ul. Biema, ul. Dworska, ul. Curie-Skłodowskiej, kładka nad torami, ul. Na Skarpie, ul. Łukasińskiego, ul. K. K. Wielkiego, Plac Dworcowy PKS;
  • Parafia pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu, ul. Kardynała Wyszyńskiego, ul. Nowowiejska, ul. Wiejska, przejście przez DK 94, wejście na ul. Słowackiego do ul. Króla Kazimierza Wielkiego, Plac Dworcowy PKS.

Orszak Trzech Króli Plakat