Znamy już ceny wody i odbioru ścieków, które będą obowiązywały w przyszłym roku. Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że radni Rady Miejskiej w Olkuszu przyjęli zaproponowaną przez burmistrza Miasta i Gminy Olkusz uchwałę o dopłatach do usług wodno-kanalizacyjnych, co oznacza obniżenie od 1 stycznia 2017 r. opłat z 2016 r. odpowiednio o 29 groszy za 1m3 wody oraz 8 gr za 1m3 odprowadzanych ścieków.

- Prace nad weryfikacją cen wody i ścieków na 2017 rok prowadzone były niemal przez cały rok. W konsekwencji prognozowane jeszce na początku tego roku stawki zdecydowanie obniżono. Dzięki temu dziś jesteśmy w stanie zaproponować dopłatę do cen wody i odbioru ścieków, dzięki której ceny tych usług na rachunkach mieszkańców naszej gminy będą niższe – argumentował na chwilę przed głosowaniem radnych burmistrz Roman Piaśnik.

Obecnie mieszkaniec Gminy Olkusz, po uwzględnieniu obowiązującej dopłaty Gminy Olkusz do cen wody i odbioru ścieków, wynoszącej 3 mln zł, na rachunku otrzymuje kwoty:

• 6,06 zł brutto za 1 m3 wody oraz
  • 7,50 zł brutto za 1 m3 odprowadzonych ścieków.

Dopłata w 2017 roku kwoty 3,6 mln zł pozwoli na obniżenie mieszkańcom rachunków za wodę i ścieki do poziomu

• 5,77 zł brutto za m3 wody oraz
  • 7,42 zł brutto za m3 odprowadzonych ścieków.

Uchwała została jednogłośnie przyjęta przez siedemnastu radnych. Oznacza to, że pierwszy raz od 1994 r. ceny wody i odbioru ścieków zostaną obniżone.