Zaproszeni przez burmistrza Romana Piaśnika mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz spotkali się w niedzielę 18 grudnia na rynku, aby wspólnie kolędować, przełamać opłatkiem, skosztować świątecznych potraw i zrobić świąteczne zakupy na jarmarku bożonarodzeniowym. Organizowana w cudownej świątecznej scenerii Wigilia Mieszkańców cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem również dzięki przygotowanej atrakcji specjalnej, którą była zagroda św. Mikołaja, pozującego z elfami i prawdziwymi reniferami do pamiątkowych zdjęć.

Wigilia Mieszkańców

Już od południa o świąteczną atmosferę dbali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sienicznie oraz Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu, którzy kolędami zapraszali do udziału w Wigilii. Oficjalne rozpoczęcie poprzedził również występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej pod batutą Wiesława Drygały. Wszystkich przybyłych powitał burmistrz Roman Piaśnik, składając przy okazji świąteczne życzenia. Popłynęły one również z ust dziekana dekanatu olkuskiego ks. Henryka Chmieły. Błogosławieństwa opłatków dokonał proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła Mieczysław Miarka.

Wigilia Mieszkańców

Kontynuując wieloletnią tradycję, komendant Hufca ZHP w Olkuszu Anna Gęgotek przekazała na ręce młodej przedstawicielki mieszkańców Światełko Betlejemskie – ogień wędrujący do różnych krajów prosto z Betlejem. Ten, prócz symbolicznego przekazu, posłużył do rozpalenia ogniska, w którego cieple mógł ogrzać się każdy uczestnik Wigilii.

Wigilia Mieszkańców

Mieszkańcy chętnie korzystali z okazji do złożenia świątecznych życzeń. Moc ciepłych uczuć wyrażana była nie tylko słowami, ale również serdecznymi uściskami i pocałunkami. Szczególne gratulacje otrzymała para, która zaręczyła się w czasie Wigilii. Dzięki hojności darczyńców z lokalnych firm, najbardziej potrzebujący mieszkańcy otrzymali specjalnie przygotowane paczki z artykułami spożywczymi.

Wigilia Mieszkańców

Niesłabnące oblężenie przeżywały przygotowane atrakcje: świąteczny poczęstunek zorganizowany przez olkuskich restauratorów, kiermasz bożonarodzeniowy, stoisko promocyjne Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, skąd wielu szczęśliwców wróciło do domu z żywą choinką lub kalendarzem oraz św. Mikołaj, który w asyście elfów do Olkusza przyjechał w saniach zaprzężonych do prawdziwych reniferów.

Wigilia Mieszkańców

Przez cały czas świąteczną atmosferę budowały występy artystów Ogniska Muzycznego DodiArt, Szkoły Podstawowej Nr 1, wokalistów Miejskiego Ośrodka Kultury, Chóru Renesans Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Szkoły Podstawowej w Zedermanie oraz Szkoły Podstawowej w Osieku. Ostatnimi wykonawcami w czasie Wigilii Mieszkańców byli Julcia, Ania i Piotr – odważne rodzeństwo, które zgłosiło się do konkursu i za wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem” otrzymało z rąk burmistrza choinkę. Jej transportem zajął się oczywiście tata…

Wigilia Mieszkańców

Kiermasz Świąteczny przygotowały świetlice Miejskiego Ośrodka Kultury z Bogucina Małego, Troksa, Zawady, Zimnodołu i Zedermana. Swoje stoiska miały również Kawiarenka Pod Parasolem Stowarzyszenia Res Sacra Miser, Socjalizacyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Olkuszu i Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Stowarzyszenie Otwartych Serc Aktywnych Kobiet.

Wigilia Mieszkańców

Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć, znajdującej się na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/pg/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=744372175718626

Wigilia Mieszkańców została zorganizowana przez burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika. Nieocenioną pomoc w jej przygotowaniu zaoferowały firmy, osoby i instytucje, których listę przedstawiamy poniżej. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

·         ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

·         PLAST-MET Automotive systems Sp. z o.o. Adam Żyła

·         P.P.U.H. MALBOX Zygmunt Solecki

·         BOLESŁAW RECYCLING Sp. z o.o.

·         MTD Transport i Spedycja Dziura

·         INTERMAG Sp. z o.o.

·         Boltech Sp. z o.o.

·         F.H.U. "LAS" Agnieszka Bigaj

·         Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Olkuszu sp. z o.o.

·         Tomasz Eugeniusz Walasek

·         ZGH Bolesław S.A.

·         "Imperial" S.C. Eugeniusz Kozłowski, Maciej Piaśnik

·         F.U.H. JANEX Janusz Bobela

·         KOSMO-TRANS Wojciech Piaśnik

·         ZRB Paciej Sp. z o.o.

·         P.H.U. EKO Tomasz Borecki i Adam Pasek S.J.

·         AB Media Sp. z o.o.

·         Edward Szumera

·         Agnieszka Krawczyk-Karoń

·         Mariola i Janusz Pasternakowie

·         ODLEWNIA ŻELIWA STALIWA I METALI KOLOROWYCH ZUB SP.J.

·         Stacja Paliw Julian Kowalczyk

·         ATU S.C. Andrzej Blehm, Andrzej Krok

·         KURIER TEAM 2000 Transport - Spedycja Chłosta Stanisław

·         P.U.T. "FIRMUS"- Olkusz

·         PPH "Rolmetal" S.J. Teresa Kubańska i Jacek Kubański

·         F.H.P.U. Marlibo Mariola i Jacek Czekajowie

·         Bar-Kawiarnia "TRENDI" Krystyna Piaśnik

·         Zajazd Pan Tadeusz Karolina Brzozowska

·         Niepubliczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” Karolina Brzozowska

·         Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu

·         Grzegorz Ryszard Pomierny

·         P.P.U.H. GAMEX Grzegorz Żurek

·         Zakład Projektowania i Wykonawstwa Robót Drogowych Władysław Janik

·         PAKOREX Wspólnicy Ziarno S.J.

·         Proferem Sp. z o.o.

·         F.H.U. Max-Trans Sp. z o.o.

·         METALBOX Sp. z o.o.

·         F.U.H. UNIWERSAL Zbigniew Cioch

·         F.U.H. AMPLIZ Józef Cygankiewicz

·         Supron 1 S.J.

·         Bar ZOSIA

·         Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

·         Studio kosmetyczne SABINA Olkusz

·         Centrum Handlowe Atrium

·         Carrefour Olkusz

·         Grafpress Łukasz Kajda