Długo wyczekiwana atrakcja wreszcie zawitała do Olkusza. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik już teraz zaprasza wszystkich amatorów jazdy na łyżwach na lodowisko na olkuskim rynku. Zgodnie z planem, olkuskie SILVER ICE wystartowało 1 grudnia i na Srebrnej Tafli pojawili się już pierwsi amatorzy tego zimowego sportu.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz przypomina, że lodowisko na olkuskim rynku funkcjonuje do 28 lutego 2017.

W okresie od 1.03.2017 do 15.03.2017, w związku z pracami polegającymi na składaniu konstrukcji lodowiska, mogą występować utrudnienia w ruchu w rynku, łącznie z czasowym ograniczeniem liczby dostępnych miejsc parkingowych.

Lodowisko

Wielkie oficjalne otwarcie zaplanowano na najbliższą niedzielę 4 grudnia. W tym dniu wstęp na lodowisko od 9:00 do 21:00 będzie bezpłatny. O godzinie 16:00 odbędzie się impreza specjalna: dyskoteka na lodzie, a w międzyczasie spotkanie ze św. Mikołajem, liczne konkursy oraz atrakcje dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnego spędzania czasu na olkuskim lodowisku. Iluminacja świąteczna, nastrojowa muzyka i przyjazna atmosfera sprawią, że ten czas będzie dla nas wszystkich niezapomniany – zachęca Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Plakat otwarcia

Lodowisko czynne jest od 1 grudnia, codziennie, w godzinach 9:00-21:00. Na miejscu do dyspozycji jest wypożyczalnia łyżew. Dzieci i młodzież szkolna, w zorganizowanych grupach w ramach zajęć szkolnych, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 mogą korzystać z lodowiska za darmo. W pozostałych przypadkach obowiązują bilety normlane, ulgowe i rodzinne oraz karnety.

Bilety wstępu za jedno wejście bez limitu czasu:

• ulgowe:

o   7 zł – dzieci i młodzież do 18. roku życia poza zajęciami szkolnymi,

o   5 zł – dzieci i młodzież szkolna z terenu Miasta i Gminy Olkusz do 18. roku życia, w czasie ferii szkolnych w godz. 9:00-14:00

o   7 zł – emeryci

• normalny – 9 zł