28 listopada odbyła się uroczysta gala Gazety Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, w czasie której organizatorzy uhonorowali zwycięzców plebiscytu na Najpopularniejszego Burmistrza i Wójta Małopolski w 2016 r. Dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz najlepszy wynik w rywalizacji burmistrzów w dwóch etapach głosowania uzyskał burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

Plebiscyt GK

W pierwszej części konkursu wójtowie i burmistrzowie Małopolski rywalizowali ze sobą w pięciu subregionach. Do drugiego etapu plebiscytu zakwalifikowani zostali włodarze z najwyższymi wynikami w poszczególnych subregionach. Ostateczne wyniki zostały opublikowane 10 listopada. Burmistrz Olkusza Roman Piaśnik wygrał rywalizację w obu etapach plebiscytu.

Plebiscyt GK

Gratulacje najlepszym wójtom i burmistrzom składali Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego, Kazimierz Barczyk – przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Wojciech Harpula – redaktor naczelny Gazety Krakowskiej.

Plebiscyt GK

- Serdecznie dziękuję organizatorom plebiscytu, ale przede wszystkim mieszkańcom Gminy Olkusz za to, że docenili moją pracę i chcieli, abym to ja został Najpopularniejszym Burmistrzem Małopolski 2016. Każdy z głosów, które dały mi pierwsze miejsce, jest dla mnie dodatkową motywacją do tego, aby dalej ciężko pracować na rzecz miasta i jego mieszkańców. Obecna kadencja to kadencja trudnych decyzji, wymagająca stanowczych działań. Dla mnie wynik w tym plebiscycie jest sygnałem, że mieszkańcy te działania popierają i są zadowoleni z mojej pracy – mówił burmistrz Roman Piaśnik po odebraniu honorowych insygniów i pamiątkowego dyplomu.

Plebiscyt GK

Na uroczystą galę zaproszonych zostało 15 wójtów i 5 burmistrzów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Dyskusja włodarzy miast i gmin dotyczyła kondycji polskiej samorządności i jej szczególnej roli w demokratycznym państwie. Spotkanie było także okazją do wymiany poglądów i pomysłów dotyczących codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności.