W najbliższy weekend, od 25 do 26 listopada, w olkuskich marketach odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcję po raz kolejny  współorganizuje Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności.

Zainteresowani udziałem w zbiórce mogą przekazać część swoich zakupów wolontariuszom, którzy będą dyżurować w sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach. Tradycyjnie z zebranej żywności przygotowane zostaną paczki, które przed świętami zostaną przekazane osobom potrzebującym naszej pomocy i wsparcia z powiatu olkuskiego. Najbardziej potrzebne produkty spożywcze to: konserwy, mleko, olej, słodycze.

- Z roku na rok zainteresowanie akcją jest coraz większe. Cieszymy się, że wśród nas nie brakuje ludzi o wielkich sercach, którzy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka. Czekamy na Was w 14 sklepach: Biedronkach, Lidlu, Leviatanie, PSS Społem, Stokrotce, Delikatesach przy ul. Bylicy i 1000-lecia  – zachęca Janina Lenarczyk, koordynatorka Centrum Wolontariatu w Olkuszu.

Podobnie jak w poprzednich akcjach, także i teraz w sklepach dyżurować będzie 200 wolontariuszy z wszystkich Szkolnych Klubów Wolontariackich - uczniowie olkuskich szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 i ZS nr 4.