W ostatnim tygodniu w Gminie Olkusz odebranych zostało kilka kolejnych inwestycji. Komisja odbiorowa zawsze rzetelnie sprawdza wszystkie oddawane do użytku urządzenia, aby były one bezpieczne dla osób z nich korzystających. W przypadku zadań realizowanych dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy liczy się nie tylko praktyczne zastosowanie inwestycji, ale także ich estetyczny wygląd.

Takim właśnie przepięknym placem zabaw mogą pochwalić się Gorenice. Przy Szkole Podstawowej, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016, powstał plac zabaw otoczony bezpieczną nawierzchnią. Wszystko w atrakcyjnej wizualnie kompozycji.

Gorenice - plac zabaw

W Zawadzie natomiast, również ze środków, o których przeznaczeniu zadecydowali w głosowaniu mieszkańcy, powstała siłownia pod chmurką. Oczywiście… Przetestowana.

Zawada - siłownia pod chmurkąZawada - siłownia pod chmurką

Niedaleko Chaty Kocjana powstał nowy odcinek drogi. Podjęta została decyzja o rezygnacji z początkowego zamysłu, aby wykonać tę drogę z nawierzchni asfaltowej, ponieważ pod nią znajdują się sieci dostarczające media do okolicznych domów. W przypadku ewentualnej awarii musi być zapewniona możliwość szybkiej rozbiórki nawierzchni. Zważywszy na szczególne miejsce w pobliżu Chaty Kocjana i Zamku Rabsztyn, kostka wygląda o wiele bardziej estetycznie.

Rabsztyn - droga

Z nowych inwestycji cieszą się również druhowie OSP w Żuradzie i Zedermanie. Strażnica w tej pierwszej miejscowości zyskała zupełnie nową automatyczną bramę garażową oraz estetyczne pomieszczenia. W Zedermanie cały budynek został poddany termomodernizacji, dzięki czemu osiągnięty został efekt wizualny oraz energetyczny.

Żurada - brama

Żurada - sala

Zederman

- Planując inwestycje na terenie Gminy Olkusz godzę potrzeby wszystkich mieszkańców. Chciałbym, abyśmy dysponowali nieograniczonym budżetem, który pozwoliłby na natychmiastową realizację całej listy oczekiwań. W obecnych warunkach finansowych nasze plany musimy rozkładać w czasie. Gwarantuję jednak, że wszystkie wnioski poddaję rzetelnej ocenie. Budujemy i modernizujemy nie tylko miasto, ale także nasze sołectwa, czego dowodzą ostatnie odbiory – mówi burmistrz Roman Piaśnik.