W ubiegły weekend najlepsze polskie restauracje na kółkach, mające w swojej ofercie potrawy ze wszystkich stron świata, zdominowały olkuski rynek. Setki osób obecnych i tysiące wydanych porcji, mimo kapryśnej pogody, świadczą o sukcesie I edycji imprezy Food Truck Gathering, organizowanej przez Food Truck Event i Urząd Miasta i Gminy Olkusz.

Food Truck 1

Ideą zlotu było promowanie zdrowego, pysznego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków. Organizatorzy przygotowali też cały szereg atrakcji towarzyszących. Dla chętnych do dyspozycji była strefa dj z muzyką na żywo, strefa relaksu i rzemieślniczy browar. Były też ciekawe atrakcje dla dzieci. Aby umilić uczestnikom zlotu spożywanie oryginalnych potraw, na rynku stanął duży ogrzewany namiot, który – szczególnie w deszczową niedzielę – wypełniony był po brzegi amatorami nietypowego jedzenia.

Zadowoleni byli również właściciele restauracji na kółkach. Swoimi wrażeniami dzielą się na facebooku:

- #Olkusz pozytywnie zaskoczył, Wasze liczne odwiedziny sprawiły, że mieliśmy ogrom pracy :) Ekipa dała radę, pozdrawiamy i zapraszamy do kolejnych odwiedzin – pisze restauracja, która zachęcała bogatym wyborem świeżych owoców i warzyw w czekoladzie.

- Nasz Olkusz! Dzień pierwszy tak pozytywny, że mimo zmęczenia wciąż się uśmiechamy! Dawno na Rynku nie było takich tłumów ♡ Dziękujemy!! – to komentarz olkuskiej restauracji, której nie mogło zabraknąć na rynku rodzimego miasta. My również dziękujemy za wspaniałe pierogi (i nie tylko)!

Weekendowa impreza została zorganizowana przez Food Truck Event  przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Olkusz. Wsparcia medialnego udzielili Przegląd Olkuski i SpottedOlkusz.pl.

Food Truck 2

Zlot Food Trucków to jedna z wielu propozycji wspólnego spędzenia czasu na olkuskim rynku, jaką zaplanowano na najbliższe miesiące. Już wkrótce Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu zaprosi olkuszan i przyjezdnych na kolejne atrakcje, które miejmy nadzieję – również zgromadzą w sercu miasta tak liczną rzeszę ludzi.