Strażacy z trzech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Olkusz z rąk burmistrza Romana Piaśnika odebrali sześć kompletów odzieży ochronnej do działań bojowych. Ubrania zostały kupione w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016”.

- Niech nowa odzież służy wam jak najlepiej i ochrania was podczas pracy, która ratuje  ludzkie zdrowie i życie. Z tej okazji życzę wam wszelkiej pomyślności i przede wszystkim bezpieczeństwa - mówił burmistrz Roman Piaśnik podczas spotkania w strażnicy w Zimnodole.

Odzież ochronna została przekazana prezesom Ochotniczej Straży Pożarnej w Zimnodole, Zedermanie i Żuradzie – Zdzisławowi Soleckiemu, Mieczysławowi Mosurkowi i Wojciechowi Remberskiemu. Już niebawem będzie używana przez sześciu strażaków ochotników z tych miejscowości. Każdy z nich otrzyma kask, buty, mundur, rękawice i kominiarkę.

Kosztujące 16 tys. zł komplety odzieży zostały zakupione przez Gminę Olkusz przy dofinansowaniu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska”. Dzięki temu połowa kosztów została pokryta ze środków zewnętrznych, a połowa z własnych.