W ubiegłą sobotę 17 września 260 zawodników wystartowało i szczęśliwie dotarło do mety I Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka - I Memoriału im. Kazimierza Chechelskiego, którego trasa przebiegała ulicami Olkusza. Zainteresowanie biegiem przerosło oczekiwania organizatorów, którzy nie tylko zapewnili świetną sportową rywalizację, ale już teraz zapowiadają kolejne edycje biegu w nadchodzących latach. W czasie biegu prowadzona była zbiórka na rehabilitację Natalii Mączki.

Srebrna 10

Organizatorem pierwszej w historii miasta „Srebrnej Dziesiątki” był Klub Biegacza „Olkuszbiega” przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Olkuszu, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz KS Olkusz. 10-kilometrowa trasa I Memoriału im. Kazimierza Chechelskiego zaplanowana została w centrum Olkusza i w zachodniej części miasta. Zawodnicy startowali z rynku. Po przebiegnięciu trzech okrążeni, tj. 10 kilometrów, również w rynku kończyli zawody. Na mecie gratulacje składali m.in. Joanna Szczepanek z „Olkuszbiega” oraz burmistrz Roman Piaśnik.

Srebrna 10

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie do nas przyjechali. Podziękowania kierujemy również do olkuskiej Policji, która od samego początku była przychylna i pomocna oraz do grupy Rower, Lubię Go. Dziękujemy współorganizatorom biegu. Ten bieg nie odbyłby się bez także pomocy sponsorów i partnerów biegu. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w ten wyjątkowy dzień – nie szczędzą słów wdzięczności Asia Szczepanek i Krzysztof Mucha z „Olkuszbiega”.

Pierwsze trzy miejsca na podium w kategorii OPEN zdobyli zawodnicy KS Olkusz: Bartosz Karoń, Kamil Wichary i Adrian Wojtacha. W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się Agnieszka Pietsche Fulbiszewska, Anna Konieczny oraz Marta Rus. Pełna klasyfikacja we wszystkich kategoriach dostępna jest na stronie internetowej http://pomiar-czasu.pl/wyniki/z160916glowny.pdf

- Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim, którzy poświęcili wiele energii, aby zorganizować tak ambitne przedsięwzięcie. Słowa podziękowania należą się też sponsorom. O popularności Biegu niech świadczy fakt, że na liście startowej udało mi się odnaleźć zawodnika ze Stanów Zjednoczonych. Jest to duży sukces, co podkreślają sami zawodnicy oraz kibice. Z przyjemnością pomogę w przygotowaniach kolejnych edycji – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Srebrna 10

Biegowi towarzyszyły atrakcje skierowane do mieszkańców i przyjezdnych w różnym wieku. Tego samego dnia w centrum Olkusza realizowany był skierowany do mieszkańców i przyjezdnych program „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016.

Sponsorzy I Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka - I Memoriału im. Kazimierza Chechelskiego: MAX ELEKTRO, INTERMAG, BOLTECH, ARKOP, ETIXX, PABLOSPORT, ARTUR SOKÓŁ, SALON KOSMETYCZNY NOVY, DOM DLA SENIORA NA LEŚNEJ Z JAROSZOWCA, SKLEP TRAMP, AVON, SIŁOWNIA PRIDE, IPA KRAKÓW, PANEL-POL

Patroni medialni:
OlkuszDlaWas.info, Olkuszanin.pl, SpottedOlkusz.pl

Zapraszamy do galerii zdjęć z Biegu na naszym profilu na facebooku (klik).