W sobotę 17 września około godziny 15:00 na olkuskim rynku odbędzie się otwarcie wystawy fotografii wykonanych przez członków Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii. Wernisaż towarzyszy odbywającym się w tym dniu imprezom: Europejskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego oraz I Biegowi Ulicznemu Srebrna Dziesiątka.

Od początku 2016 roku fotografie grupy miłośników zatrzymywania w kadrze niezwykłych chwil zdobiły pomieszczenia olkuskich instytucji i domów, na ścianach których zawisł kalendarz promocyjny Miasta i Gminy Olkusz pt. „Olkusz obiektywnie”. Zawarte w nim zdjęcia stały się przyczynkiem do powstania wystawy. 11 fotografów, różne osobowości i punkty widzenia, ale jedna wspólna pasja. Na zdjęciach ukazane zostało piękno Srebrnego Miasta, kryjące się w romantycznych zachodach słońca, nieznanych zaułkach, klimatycznych kamieniczkach i zabytkach.

Olkuski Klub Miłośników Fotografii powstał w 2012 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu i zrzesza około 40 członków. Celem jego działania jest rozwijanie fotograficznych umiejętności w lokalnej społeczności. Członkowie Klubu uczestniczyli w 4 wystawach fotograficznych: Rabsztyn a`la OKMF - 2012 , Nieznana Wieliczka 2013 , Rewitalizacja Olkuskiej Starówki 2013 i Ludzie z pasją (Centrum Kultury Katowice 2014, MOK Olkusz 2015).

Organizatorem wystawy jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz Olkuskim Klubem Miłośników Fotografii. Wystawę będzie można oglądać na rynku do końca października.

Autorzy zdjęć: Adam Sowula, Anna Niewiadomska, Elżbieta Walas, Łukasz Dwornik, Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, Katarzyna Pęgiel-Zawada, Marcin Andrukowicz, Michał Maślanka, Piotr Drozdowski, Piotr Łaś, Tadeusz Zabawski

Projekt wystawy: Emilia Kotnis-Górka, Krzysztof Juszczak

Informacje na temat pozostałych imprez odbywających się w sobotę 17 września na olkuskim rynku znajdziecie na stronie Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Europejskie Dni Dziedzictwa

I Bieg Uliczny Srebrna Dziesiątka